PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Spływy kajakowe i spływy pontonami
Spływy kajakowe to świetna okazja na spędzenie czasu blisko natury. Na spływ możemy jednocześnie zabrać ponad 300 osób.

Spływy często łączymi z wyprawami quadamu, samochodami terenowymi, skuterami wodnymi.  Możemy ponadto zagospodarować czas wolny organizując bitwy paintball, zajęcia wspinaczkowe, strzelanie z łuków i wiele emocjonujących atrakcji.

Długość spływu dostosowujemy do oczekiwań klientów, przygotowania fizycznego oraz warunków pogodowych.

 

 

 

 

Przykładowe miejsca spływów w Polsce:

SPŁYWY NA WIŚLE

Wisła to największa z polskich rzek oraz jedna z nielicznych o nieuregulowanym korycie. Jej odcinki w Małopolskim Przełomie Wisły są z pewnością najpiękniejsze pod względem krajobrazowym.  Na rzece możemy spotkać liczne mielizny i łachy, starorzecza oraz wyspy. Brzegi odsłaniają strome wapienne skały.
Nad Wisłą położone są niezwykle urokliwe miejscowości, które warto podczas spływu odwiedzić. Sa to m. in. : Józefów, Kamień, Piotrawin, Solec nad Wisłą, Chotcza, Janowiec, Mięćmierz , Kazimierz Dolny i Puławy.

Spływu po Wiśle trwają od kilku godzin do kilku dni. Bogactwo przyrodnicze, wspaniałe widoki, historyczne walory przyciągają wielu amatorów sportów wodnych oraz turystów gotowych na przeżycie wypraw z dużą dawką adrenaliny!

SPŁYWY CHODELKĄ 

Chodelka ze swoimi dopływami obejmuje prawie cały obszar Kotliny Chodelskiej, do której przylegają obszary wierzchowinowe Płaskowyżu Bełżyckiego i Wzniesień Urzędowskich. Źródła Chodelki leżą w na krawędzi Wzniesień Urzędowskich, w okolicach wsi Kłodnica Górna, a w Chodelski Obszar Chronionego Krajobrazu Chodelka wpływa na zachód od Borzechowa.
Na tej niedługiej rzeczce czeka na kajakarzy wiele utrudnień w postaci krzaków i drzew, wysiłek złagodzą jednak piękne widoki i cisza.

SPŁYW PILICĄ

Pilica płynie w południowej i centralnej Polsce, jest najdłuższym lewym dopływem Wisły.  Krajobraz rzeki Pilicy jest naturalnym terenem przyrodniczym i wypoczynkowym z licznymi zabytkami i bogatą historią. Spotkać tu można wiele wysp, półwyspów, rozlewisk, pętli, łuków i zakoli.

SPŁYW RADOMKA

Dawnej zwana Radomierzą, lewobrzeżny dopływ Wisły. Wypływa z Lasów Koneckich ze wzgórza na wysokości 310 m n.p.m., a dalej tworzy dość szeroką dolinię, która jest pozostałością po lądolodzie skandynawskim. Ujście do Wisły znajduje się na wysokości ok. 160 m n.p.m. nieopodal Ryczywołu. Miejscowości nad Radomką: Przysucha, Wieniawa, Mniszek, Przytyk, Jedlińsk, Brzóza, Ryczywół.

SPŁYWY WIEPRZEM

Jedna z najczęściej odwiedzanych po Wiśle rzek Lubelszczyzny. Płynie przez Roztoczański Park Narodowy i Nadwieprzański Park Krajobrazowy. Na trasie spływu można zatrzymać się w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach jak Krasnobród, Zwierzyniec, Tarnogóra, Milejów, Kijany, Lubartów, Dęblin.

Miłośnicy spływów kajakami podziwiać będą mogli tu malownicze tereny parków krajobrazowych. Dla początkujących kajakarzy polecamy odcinek Milejów - Lubartów.

SPŁYWY NA BYSTRZYCY

Bystrzyca to rzeka, na której można rozpocząć pływanie kajakami, nadaję się także idealnie na spływy rekreacyjne i dla rodzin z dziećmi. Najciekawsze odcinki rozpoczynają się w Osmolicach przy starym młynie, Strzyżewicach, ale atrakcję stanowi także przepłynięcie przez Lublin.
Spływ Bystrzycą to okazja na zapoznanie się z dziką przyrodą, płynie przez łąki i pola uprawne, meandruje w dolinie otoczonej stromymi zboczami. Wrażeń dostarcza także przepłynięcie przez Zalew Zemborzycki.
Na dłuższe spływy polecamy start w Jakubowicach Murowanych lub Turce. Trasa jest dość wymagająca ale z pewnością ciekawa. Okolice obfitują w stare dwory, ruiny zamków, kaplice. 

SPŁYWY ŁADĄ

Łada płynie z Roztocza Zachodniego przez Równinę Biłgorajską, gdzie wpada do Tanwi. Swoje źródło ma w okolicy Chrzanowa. Rzeka Łada jest niezwykle urokliwa choć wymagająca ze względu na liczne przeszkody głównie wynikające z działalności bobrów. 
Spływ kajakowy polecamy przede wszystkim na odcinkach, gdzie Łada rozszerza swój bieg (Sól - Harasiuki). Okolice te porośnięte są lasami, a brzegi najczęścniej piaszczyste co sprzyja wypoczynkowi i oderwaniu się od rzeczywistości dnia codziennego. Dla wytrwałych istnieje możliwość przedłużenia spływu aż do ujścia Łady do rzeki Tanew.


SPŁYWY BUKOWA

Bukowa jest dopływem Sanu, ciągnie się przez Równinę Biłgorajską wzdłuż skraju Lasów Janowskich. Okolice rzeki są raczej niezamieszkałe, otoczone lasami, woda jest tu czysta co dopełnia odpoczynek w ciszy i spokoju. Spływy Bukową zazwyczaj rozpoczynają się we wsi Momonty i w zależności od uczestników moga trwać od kliku godzin do kilku dni.

SPŁYW SANEM

Jedna z największych i najbardziej zasobnych w wodę rzek karpackich. Wypływa w Bieszczadach Zachodnich na wysokości ok 900 m n.p.m. na Ukrainie, w górnym odcinku wyznacza granicę między Polską i Ukraina. Jest główną rzeką Bieszczad oraz Pogórza Dynowskiego i Przemyskiego. Górny San wraz z dopływami zbiera wody z terenów objętych ochroną prawną ze względu na duże walory przyrodnicze i krajobrazowe: Bieszczadzki Park Narodowy, Ciśniańsko - Wetliński Park Krajobrazowy.

Park Krajobrazowy Doliny Sanu, Park Krajobrazowy Gór Słonnych i Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego. Dolina Sanu przebiega zakolami, w obrębie Bieszczad jest głęboko wcięta w skałach fiszowych. San podcina zbocza doliny, w której odsłaniają się pionowo ustawione ławice piaskowców i łupków warstw krośnieńskich.

Baner