PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider
Jesteś w: Rejsy > Rezerwacja

REZERWOWANIE

Foto

Spływ pontonami i ribami po Małopolskim Przełomie Wisły - jednym z najpiękniejszych odcinków rzeki Wisły! Piękne krajobrazy, siła wiatru i potęga wody dostarczają wielu wrażeń i adrenaliny.

Wycieczki odbywają sie najczęściej w okolicach Kazimierza Dolnego. Na życzenie klienta wyprawa pontonami moze odbyć się w dowolnie wybranym miejscu.

Spływy pontonami i ribami odbywają się z nurtem Wisły lub w góre rzeki z użyciem silnika spalinowego. Przy naszych wyprawach nie wymagane sa uprawnienia.


SPŁYW WISŁĄ

Wisła to największa z polskich rzek oraz jedna z nielicznych o nieuregulowanym korycie. Jej odcinki w Małopolskim Przełomie Wisły są z pewnością najpiękniejsze pod względem krajobrazowym.  Na rzece możemy spotkać liczne mielizny i łachy, starorzecza oraz wyspy. Brzegi odsłaniają strome wapienne skały.
Nad Wisłą położone są niezwykle urokliwe miejscowości, które warto podczas spływu odwiedzić. Sa to m. in. : Józefów, Kamień, Piotrawin, Solec nad Wisłą, Chotcza, Janowiec, Mięćmierz , Kazimierz Dolny i Puławy.

Spływu po Wiśle trwają od kilku godzin do kilku dni. Bogactwo przyrodnicze, wspaniałe widoki, historyczne walory przyciągają wielu amatorów sportów wodnych oraz turystów gotowych na przeżycie wypraw z dużą dawką adrenaliny!

 

SPŁYW PILICĄ

Pilica płynie w południowej i centralnej Polsce, jest najdłuższym lewym dopływem Wisły.  Krajobraz rzeki Pilicy jest naturalnym terenem przyrodniczym i wypoczynkowym z licznymi zabytkami i bogatą historią. Spotkać tu można wiele wysp, półwyspów, rozlewisk, pętli, łuków i zakoli.

 

 

 

 

 


SPŁYW SANEM

Jedna z największych i najbardziej zasobnych w wodę rzek karpackich. Wypływa w Bieszczadach Zachodnich na wysokości ok 900 m n.p.m. na Ukrainie, w górnym odcinku wyznacza granicę między Polską i Ukraina. Jest główną rzeką Bieszczad oraz Pogórza Dynowskiego i Przemyskiego. Górny San wraz z dopływami zbiera wody z terenów objętych ochroną prawną ze względu na duże walory przyrodnicze i krajobrazowe: Bieszczadzki Park Narodowy, Ciśniańsko - Wetliński Park Krajobrazowy,

Park Krajobrazowy Doliny Sanu, Park Krajobrazowy Gór Słonnych i Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego. Dolina Sanu przebiega zakolami, w obrębie Bieszczad jest głęboko wcięta w skałach fiszowych. San podcina zbocza doliny, w której odsłaniają się pionowo ustawione ławice piaskowców i łupków warstw krośnieńskich.

 

 

Spływy pontonami,
Trasa:

Wisła, Pilica

Baner