PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider
Jesteś w: Rejsy > Rezerwacja

REZERWOWANIE

Foto

Dwudniowy rejs skuterami wodnymi Narwią i Pisą do Giżycka - stolicy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Trasa wyprawy liczy ponad 400 km przez wspaniałe krajobrazy Puszczy Piskiej. Ekscytujący rejs przez starorzecza,  zakola i podmokłe tereny!

Program rejsu:

Dzień 1

10.00- szkolenie obsługi skuterów wodnych i start z Zegrza, dalej Nabdużańskim Parkiem Krajobrazowym do Pułtuska
14.00- lunch w przerwie rejsu
18.00- nocleg w miejscowości Kozioł

Dzień 2

10.00- po śniadaniu ruszamy zakrętami rzeki Pisy przez nadzwyczajnie piękną i dziką Puszczę Piską. Przez Bramę Mazur tj, miasto Pisz docieramy do Jeziora Roś. Następnie podróżujemy Kanałem Jeglińskim, aż do śluzy Karwik, którą przedostajemy się na Jezioro Śniardwy - największe polskie jezioro.
16.00- koniec wyprawy


Jezioro Zegrzyńskie - sztuczny zbiornik, który obejmuje rozlewisko rzek Narwi i Bugu, stanowi jedno z głównych połączeń Wisły z Jeziorami Mazurskimi. Malownicze wąwozy, plaże, leśne rezerwaty, które są miejscem żerowania różnego rodzaju ptactwa, są urozmaiceniem wypraw skuterami wodnymi.

Pułtusk - miasto na skraju Puszczy Białej z najdłuższym w Europie rynkiem, nazywane kiedyś Wenecją Mazowsza. Posiada malownicze kamieniczki, okazały Zamek na planie podkowy. Miasto oferuje wiele atrakcji- zarówno historycznych, jak i przyrodniczych. Niedaleko Pułtuska znajduje się równie ciekawy Serock.

Różan - miasto położone jest we wschodniej części Wysoczyzny Makowskiej należącej do Niziny Mazowieckiej. Wzmianki o Różanie pochodzą już z XI w., możliwe, że założycielami osady byli Jaćwingowie. Odbywały się tu bitwy wojsk napoleońskich oraz powstań kościuszkowskiego, listopadowego i styczniowego.

Kozioł - wieś nad rzeką Pisą otoczona lasami i łąkami, ciekawe miejsce aktywnego wypoczynku. Znajdują się tu bunkry z II wojny światowej.

Pisz - miasto na skraju Puszczy Piskiej. Jego nazwa jest pochodzenia pruskiego i wywodzi się od wyrazu "pisa", co oznacza "bagno". Najstarszym zabytkiem jest wieża kościelna p.w. Św. Jana. Odbudowana po pożarze z 1694 roku przetrwała w mało zmienionej formie.

Kanał Jegliński - najdłuższy kanał na Mazurach, został przekopany w latach 1845- 1849 z inicjatywy pruskiego króla Fryderyka Wilhelma IV. Pierwotnie służyć miał celom transportowym, obecnie wykorzystywany w celach turystycznych- łączy Jezioro Roś, miasto Pisz i rzekę Pisę z wodami Jezior Mazurskich.

Wierzba - wieś z przeprawą promową przez Jezioro Bełdany, w pobliżu jezior Mikołajskiego i Śniardw.

Mikołajki - typowo turystyczne miasteczko w powiecie mrągowskim. Letnia stolica Mazur jest ciekawą atrakcją w czasie rejsu skuterami wodnymi. Znajduje się tu główny port jachtowy. Oprócz fantastycznych widoków na terenie Mikołajek i Mazurskiego Parku Krajobrazowego spotkamy często jelenie, sarny, łosie, wilki, bobry, żurawie.

Giżycko - miasto położne jest pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin, powstało jako osada przy zamku krzyżackim. Obok zamku z 1341 r. ciekawym zabytkiem jest pruska Twierdza Boyen, zbudowana w latach 1844-1856. Giżycko to jeden z najczęściej odwiedzanych kurortów mazurskich.

Wyprawa skuterami wodnymi obejmuje:

 • szkolenie z obsługi skuteru wodnego

 • opiekę instruktora

 • samodzielne prowadzenie skuteru

 • opracowanie programu wyprawy z ciekawą trasy

 • profesjonalną odzież termiczną

 • kamizelki asekuracyjne i kaski

 • ubezpieczenie NNW

 • fotorelację z wyprawy

 • materiał video z przebiegu rejsu

 • transport rzeczy osobistych podczas rejsu

 • transport powrotny na miejsce rozpoczęcia rejsu


Na życzenie klienta dodatkowe atrakcje - narciarstwo wodne, kitesurfing, wakeboarding, parasailing, dmuchany banan, dmuchane koło!

Skutery wodne - rejs Zalew Zegrzyński - Giżycko,
Trasa:

Zalew Zegrzyński - Serock - Pułtusk - Różan - Olszowo-Borki - Ostrołęka - Nowogród - Dobry Las - Charubiny - Dudy Nadrzeczne - Kozioł - Pisz - Jezioro Roś - Kanał Jegliński - śluza Karwik - Jezioro Śniadrwy - Mikołajki - kanał Mioduński, Szymoński - Rydzewo - Strzelce - Wilkasy - Giżycko

Baner