PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider
Jesteś w: Rejsy > Rezerwacja

REZERWOWANIE

Foto

Rejsy skuterami wodnymi po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich i polskim wybrzeżu należą do jednym na najciekawszych i niezapomnianych. Wyprawa z Ostródy do Gdańska jest niezwykle  bogata. Wyruszamy z Ostródy przez Jezioro Drwęckie Kanałem Elbląskim aż do uroczej miejscowości Kadyny nad Zalewem Wiślanym. Stąd przemieszczamy się przez Żuławy Wiślane do "krzyżackiego" Malborka, a dalej rzeką Nogat do śluzy w Białej Górze, Wisłą do Gdańska, gdzie wita nas nadmorska atmosfera.

Program rejsu:

Dzień 1

9.00- nauka pływania skuterami wodnymi, poznanie zasad bezpieczeństwa
10.00-  start z Ostródy, płyniemy Kanałem Elbląskim po drodze pokonując XIX-wieczne pochylnie: Buczynie, Kąty, Jelenie, Całuny. Lunch w przerwie. Za Elblągiem zwiedzając wąwozy malowniczego Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej docieramy na Kadyn.
18.00- nocleg w Kadynach.

Dzień 2

10.00- po śniadaniu z Kadyn ruszamy skuterami przez Zalew Wiślany i rzekę Nogat do Malborka, gdzie u podnóża średniowiecznej twierdzy czeka na nas chwila odpoczynku i lunch. Następnie płyniemy Nogatem i Wisłą na szerokie wody Zatoki Gdańskiej.
18.00- zakończenie wyprawy w Gdańsku

Ostróda - nazywana niegdyś Perłą Mazur. Miasto położone nad  pięcioma, malownicznymi jeziorami, z których największe - Drwęckie, ma świetnie zagospodarowany brzeg umożliwiający przyjemny wypoczynek i romantyczne spacery na miejscowym molo w kształcie litery "L". Ostróda jest znaczącym centrum turystycznym odwiedzanym przez turystów polskich jak  i zagranicznych. Lazurowa woda, bujna flora oraz fauna, bogaty krajobraz jezior, otoczonych wzgórzami morenowymi i urokliwymi lasami jest wspaniałym miejscem wypoczynku na skuterach wodnych. Podczas rejsu warto zobaczyc zamek krzyżacki i mury obronne starego miasta, wieżę ciśnień i zabytkowe kamienice.

Małdyty - wieś w Polsce położona nad jeziorem Sambród. Znajduje się tam 21 jezior o łącznej powierzchni 1050 ha. Najatrakcyjniejsze tereny znajdują się w części północno-wschodniej gminy Małdyty, przez którą przebiega kanał Elbląski. Znajdziemy tu także największe kompleksy leśne oraz trzy rezerwaty przyrody.

Buczyniec, Kąty, Jelenie, Całuny - urządzenia pozwalajace uregulować poziom wody w Kanale Elbląskim. Różnica pomiędzy wysokością wód wynosi nawet 100 m. Przeprawiając się na skuterach wodnych wpływamy na specjalną platforme, a następnie po szynach przejeżdzamy na drugą stronę wzniesienia.

 

Elbląg - miasto leży u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego, u styku dwóch krain geograficznych: depresyjnych Żuław Wiślanych, przypominających krajobraz Holandii oraz Wysoczyzny Elbląskiej. Ogromne zróżnicowanie krajobrazu Elbląga i okolic umożliwia organizowanie różnych form wypoczynku m.in. wypraw na skuterach wodnych. Warto tu także pospacerować po Starym Mieście, podziwiając średniowieczne, gotyckie budowle i rekonstruowane stylowe kamieniczki.

Wyprawa skuterami wodnymi obejmuje::

  • szkolenie z obsługi skuteru wodnego

  • samodzielne prowadzenie skuteru

  • opracowanie programu wyprawy z ciekawą trasy

  • profesjonalną odzież termiczną

  • kamizelki asekuracyjne i kaski

  • ubezpieczenie NNW

  • fotorelację z wyprawy

  • materiał video z przebiegu rejsu

  • transport rzeczy osobistych podczas rejsu

  • transport powrotny na miejsce rozpoczęcia rejsu


Na życzenie klienta dodatkowe atrakcje - narciarstwo wodne, kitesurfing, wakeboarding, parasailing, dmuchany banan, dmuchane koło!

Skutery wodne - rejs Ostróda - Gdańsk,
Trasa:

Ostróda - Jezioro Drwęckie - Miłomłyn - Jezioro Ilińsk - Jezioro Ruda Woda - Małdyty - Rybaki - pochylnie Buczyniec - Kąty - Jelenie - Całuny - Jezioro Drużno - Elbląg - Zalew Wiślany - Kadyny - śluzy Michałowo, Rakowiec - Malbork - śluza Szonowo - śluza Biała Góra - Tczew - Zatoka Gdańska - Gdańsk

Baner