PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider
Jesteś w: Rejsy > Rezerwacja

REZERWOWANIE

Foto

Kanał Południowy - Canal du Midi - wyprawa na skuterach wodnych w której uczestnicy pokonują 240 kilometrowy odcinek, stanowiący część drogi wodnej pomiędzy Atlantykiem a Morzem Śródziemnym. Od 1996 roku jest on wpisany na listę UNESCO. Na kanale znajduje się wiele akweduktów oraz zamków, umożliwiających wpłynięcie i wypłynięcie skuterów wodnych.

Kanał Południowy wije się z gracją wśród typowo śródziemnomorskiego krajobrazu, którego charakterystyczną roślinność stanowią winorośl, cyprysy, pinie i całe mnóstwo wspaniale pachnących kwiatów. Okolicę ypełniają dźwiękiem cykady i świerszcze. Rozłożyste platany towarzyszą w rejsie skuterami wodnymi od miasta do miasta. Każde z nich ma do opowiedzenia wspaniała historię.

Tuluza - miasto w południowo - zachodniej Francji będące centrum przemysłu kosmicznego i lotniczego. Nazywana także miastem "la ville rose" - bo wiele budynków jest w niej zbudowanych z czerwonej cegły. Tuluza jest miastem historycznym a swym pięknem przyciąga rzesze turystów. Jest to także miasto romantyczne i pełne miłości, gdzie można wypocząć spacerując bulwarami wzdłuż Garonny. Tuluza to miejsce wyjątkowe, ktorego piękno w całej okazałości można podziwiać ze skutara wodnego.

Carcassonne - To średniowieczne miasto jest jedną z największych atrakcji południowej Francji. Historyczna twierdza Carcassonne to zamek z najbarwniejszej bajki, miasto z podwójnymi murami obronnymi, basztami i wieżyczkami, wyrastające ze stromen płaskowyżu, leżącego w dolinie Garonny, który możemy podziwiać podczas rejsu skuterem wodnym. Rzeka Aude oddziela Stare Miasto od części nowoczesnej. Carcassonne stanowiło niegdyś największą fortecę w Europie. Dziś miasto to wygląda na nietknięte różdżką czasu, tętniące życiem i klimatem dawnych świetnych lat.


Beziers - miasto położone w południowej części Francji w rejonie Langwedocji. Jest to idealne miejsce na wakacje dla miłośników wina oraz historii. Miejsce to oferuje turystom nie tylko wspomnienia z dawnych czasów ale i festiwale, spektakle, piękne zabytki oraz cudny krajobraz Langwedocji, który podziwiać można podczas wyprawy skuterami wodnymi. Niewątpliwą atrakcją tego miasta jest Feria de Beziers. Jest to czterodniowy festiwal, który rozpoczyna się zazwyczaj 15 sierpnia. Wzorowany jest on na hiszpańskiej corridzie, jest okazją do licznych imprez i szaleństw do białego rana. Płynąc skuterem wodnym podziwiać można Beziers z katedrą St. Nazaire wznoszącą się nad rodzinnym domem Pierre'a-Paula Riqueta, budowniczego Canal du Midi.

Sete - miasto to wraz ze swoją lokalizacją ma do zaoferowania wiele atrakcji dla odwiedzających. Sete znane jest ze swojej gościnności oraz pomocnych mieszkańców ciepło witających wszystkich odwiedzających. Posiada wiele wiele miejsc wartych zobaczenia dla wszystkich zainteresowancyh zwiedzaniem w ciągu dnia. Nocą malownicze uliczki ożywają atmosferą kawiarni i barów. Wszystko to czyni z Sete niezapomniane miejsce podróży. Kwitnące centrum kultury oraz biznesu jest ostatnim etapem wyprawy skuterami wodnymi.

 

Wyprawa skuterami wodnymi obejmuje:

  • szkolenie z obsługi skuteru wodnego
  • samodzielne prowadzenie skuteru

  • opracowanie programu wyprawy z ciekawą trasy

  • profesjonalną odzież termiczną

  • kamizelki asekuracyjne i kaski

  • ubezpieczenie KL i NNW

  • fotorelację z wyprawy

  • materiał video z przebiegu rejsu

  • transport rzeczy osobistych podczas rejsu

  • transport powrotny na miejsce rozpoczęcia rejsu


Na życzenie klienta dodatkowe atrakcje - narciarstwo wodne, kitesurfing, wakeboarding, parasailing, dmuchany banan, dmuchane koło!

Skutery wodne - Francja - Kanał Południowy,
Trasa:

Toulouse – Montgiscard – Villefranche de Lauragis – Port Lauragais – Castelnaudary – Villepinte – Bram – Villesequelande – Carcassonne – Trebes - Marseillette – Homps – Ventenac – Capestang – Tunel de Malpas – Beziers – Sete

Baner