PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider
Jesteś w: Rejsy > Rezerwacja

REZERWOWANIE

Foto

Skutery wodne to niezwykły sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego. Wyprawa odbywa się wzdłuż wybrzeża słonecznej Chorwacji. Malownicza okolica, błękitna wodna, ciepły klimat. To wszystko czeka na entuzjastów skuterów wodnych.


Rijeka - Nasza wypożyczalnia skuterów wodnych oferuje podróż, której początkiem jest największy port handlowy, tranzytowy i rybacki w calej Chorwacji. Miejscowość ta położona jest nad morzem Adriatyckim, u podnóża masywu Risnjak. Można znaleźć tu wiele czarujących miejsc a liczne i ciekawe imprezy kulturalne przyciągają wielu turystów. Na zwiedzających czeka tu także wiele zabytków, muzea oraz piękne widoki. Odwiedzając to miejsce koniecznie trzeba wspiąć się na wzgórze Trsat, z którego rozciąga się niezwykły widok na całą okolicę. Znajdziemy tam także pochodzącą z XIII w. twierdzę Trsat, klasztor franciszkanów oraz sanktuarium Matki Bożej Trsatskiej zwane "chorwackim Nazaretem". Na zamku odbywają się zaś liczne koncerty i przedstawienia. Centrum życia Rijeki jest Korzo. Jest to biegnący w kierunku rzeki, nowoczesny, handlowy deptak, którego ozdobą jest przebudowana w stylu barokowym wieża zegarowa prowadząca do starej części miasta. Najstarszym zabytkiem jest tu Stara Vrata(brama rzymska). Dzięki rejsom skuterami wodnymi można tu poznać wiele urokliwych zakątków natomiast pogoda i atmosfera tego miejsca sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi.

 

 Zadar - piękne miasto, idealne dla zwolenników aktywnego wypoczynku na skuterach wodnych. Turystyka w Zadarze rozwija się od ponad stu lat. Główne obiekty zasługujące na zwiedzanie położone są w okolicach okrągłego kościoła św. Donata, bizantyjskiej budowli z IX w., zbudowanej na rzymskim forum. W lecie odbywają się tutaj wieczory muzyczne - koncerty muzyki renesansowej i wczesnobarokowej. Do największych, dorocznych imprez należą targi miejskie(VII-VIII), Festiwal Piosenki Dalmatyńskiej(VII-VIII), wieczory muzyczne w ko9ściele św. Donata(VIII) i Festiwal Muzyki Chóralnej (X). To, co jednak najbardziej fascynuje tych, którzy pierwszy raz odwiedzają Zadar, to organy znajdujące się tuż pod zadarskim lądem. Na tych morskich organach codziennie wiatr i fale morskie wygrywają nowe melodie. Do dyspozycji zwiedzających jest także wiele atrakcji wokół miasta. Warto odwiedzić parki przyrody oraz dzięki skuterom wodnym najblizsze wyspy.  Położenie Zadaru sprawia, że można potraktować go nie tylko jako miejsce na wypoczynek bezpośredniow mieście ale także dobrą bazę wypadkową. Niezapomnianym przeżyciem będzie z pewnością wycieczka skuterem wodnym podczas pięknego zachodu słońca.

 

 Split - jest drugim co do wielkości miastem w całej Chorwacji a mimo to posiada charakterystyczny klimat cichego, nadmorskiego miasteczka. To stare miasto zostało zbudowane wokół zatoki na południowym brzegu półwyspu, osłoniętego od strony otwartego morza przez liczne wyspy. Cały zachodni brzeg półwyspu to wielki, leśny, górski park. Wysokie nadbrzeżne góry i błękit wody stanowią wyjątkowo piękne tło dla wypraw skuterami wodnymi. Split słynie z pięknych zachodów słońca. Ta wspaniała gra kolorów na niebie spowodowana jest usytuowaniem miasta - od południa morze a od północy wysokie góry. Istnieje legenda, że Bóg stwarzając świat zapomniał o Chorwacji. Kiedy jakiś Chorwat upomniał się u Boga w tej sprawie, ten dał mu piękny kawałek ziemi, który chciał zatrzymać tylko dla siebie. Dalm,acja uważana jest za najpopularniejszy region w całej Chorwacji, zaś Split zawiera w sobie niemal wszelkie zalety, które stanowią o pięknie tej krainy. Zakończenie rejsu skuterami wodnymi właśnie w tym miejscu będzie idealną kwintesencją całej wyprawy.

 

Wyprawa skuterami wodnymi obejmuje:

  • szkolenie z obsługi skuteru wodnego
  • samodzielne prowadzenie skuteru

  • opracowanie programu wyprawy z ciekawą trasy

  • profesjonalną odzież termiczną

  • kamizelki asekuracyjne i kaski

  • ubezpieczenie KL i NNW

  • fotorelację z wyprawy

  • materiał video z przebiegu rejsu

  • transport rzeczy osobistych podczas rejsu

  • transport powrotny na miejsce rozpoczęcia rejsu


Na życzenie klienta dodatkowe atrakcje - narciarstwo wodne, kitesurfing, wakeboarding, parasailing, dmuchany banan, dmuchane koło!

Skutery wodne Chorwacja (Rijeka - Split),
Trasa:

Rijeka – Crikvenica – Novi Vinodolski – Senj – Karlobag – Povljana – Privlaka – Zadar – Sukosan – Biograd Na Moru – Murter – Otok Zlarin – Primosten – Rogoznica – Okrug Gornji – Split

Baner