PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider
Jesteś w: Rejsy > Rezerwacja

REZERWOWANIE

Foto

Spływ raftingowy po rzece Zbrucz to cudowna przygoda dla miłośników mocnych wrażeń oraz lubiących kontakt z przyrodą. Dolina rzeki to także bezkresne, żyzne stepy, na których obozowali niegdyś irańscy Scytowie i Sarmaci, tureccy Pieczyngowie, Chazarzy, Awarowie i Madziarzy oraz Słowianie. Turystów przyciąga w te tereny naturalna, nieujarzmiona przyroda oraz znaki żywej historii.


Podole to kraina urzekająca pięknem krajobrazów, dziką przyrodą, pełna ruin starych zamków i opuszczonych kościołów. Zbrucz to rzeka, która niegdyś była granicą Turcji i Polski.


Płynąc wzdłuż Zbrucza spotkać można stare forty oraz zabytki kultury chrześcijańskiej, prawosławnej, muzułmańskiej i żydowskiej. Spływ zaczyna się w mieście Satanow, początkowo szeroką doliną, później wąską wśród wapiennych skał. W czasie rejsu odwiedzić można jaskinie, pozostałości zamków, fortec.

 

 

 


Skalne brzegi w okolicach miasta Skala Podolska umożliwiają organizację wspinaczkę extreme. Od ujścia Zbrucza zaczyna się zbiornik Nowodnistrowskiej tamy. Podróż kończy się pod murami twierdzy Chocim. Najpiękniejszy czas na spływ to przełom kwietnia i maja gdy kwitną okoliczne ogrody. 

U ujścia Zbrucza do Dniestru z polecenia Jana III Sobieskiego zbudowano Okopy Świętej Trójcy – znane z dramatu Zygmunta Krasińskiego pt. "Nie-Boska komedia". W 1848 r. w pobliżu wsi Liczkowce koło Husiatyna z rzeki Zbrucz wyłowiono sławny posąg Świętowita.

 

Satanów znajduje się nad zakolami rzeki Zbrucz, w jej górnym biegu, w pobliżu pagórków Miodoborów, zwanych niegdyś „Podolską Szwajcarią” - obecnie to ukraiński Park Narodowy „Podolskie Tołtry”. Satanow leży na dawnym szlaku handlowym wiodącym ze wschodniego Podola do Lwowa, dlatego też powstał tu potężny zamek warowania, którego zadaniem było bronić okoliczne tereny przed atakami Tatarów. Wielokrotnie odbywały się tu jarmarki przyciągające kupców z odległych krain. Właścicielami zamku byli Sieniawscy, Czartoryscy, Lubomirscyi Potoccy.

 
 

 

 

 

 

 

  

Rafting Ukraina - spływ Zbrucz,
Trasa:

Satanow - Husiatyn - Skala Podolska - Chocim

Baner