PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider
Jesteś w: Rejsy > Rezerwacja

REZERWOWANIE

Foto

Spływ pontonami lub kataraftami po Czeremoszu - rzeka w zachodniej Ukrainie płynąca przez Karpaty Wschodnie. Rafting to popularna forma rozrywki i ekstremalnych przeżyć. Polega na pływaniu po górskich rzekach w pontonie poruszanym siłą ludzkich mięśni. Rafting to wspaniała zabawa dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił na górskiej rzece ze sporą dawką adrenaliny. Jest też świetną okazją do współdziałania i integracji pracowników podczas imprez firmowych.


 

Obszar rzeki Czeremosz to tysiące strumyków ściekających po górskich stokach, skalne wyskie brzegi, niepowtarzalna

przyroda. Urok tworzą także mieszkańcy tego regionu - huculi, bardzo gościnni i otwarci.

 

 

 

 

 

 

 


Czeremosz to rzeka na zachodniej Ukrainie, w Karpatach Wschodnich. Nazwa rzeki często pojawia się w kulturze ludowej, w szczególności w odniesieniu do tradycji huculskiej. Rzeka powstaje z połączenia Białego Czeremoszu, płynie przez Połoniny Hryniawskie, Beskidy Pokucko-Bukowińskie i Wschodnie Podkarpacie, a do Prutu uchodzi w miejscowości Niepołokowce. Na Czeremoszu są liczne progi, a w jego dolinie znajdują się źródła mineralne. Rzeka jest wykorzystywana do spławu drewna.

W latach 1919-1939 Czeremosz był rzeką graniczną między Polską i Rumunią. Ważniejsze miejscowości nad Czeremoszem: Wyżnica, Kuty, Waszkowce, Niepołokowce.

Rafting Ukraina - spływ Czeremoszem,
Trasa:

Zelene - progi Dzembronia, Huk, Huczok, Bystrzyc, Jaseniwski - Usteriky - Rostoki

Baner