PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Rejsy na Mazurach - imprezy na jachcie, organizacja imprez firmowych

Mazury to wyjątkowe tereny do aktywnego wypoczynku oraz wieczornych integracji w portowych tawernach. Prowadzone przez nas rejsy trwają od 3 do 14 dni. Dodatkowo przy okazji rejsu uczestnicy mogą korzystać z dodatkowych atrakcji jak pływanie skuterami wodnymi, spływy kajakowe.

Dostępność: wszystkie Jeziora Mazurskie
Stopień trudności: od łatwej do trudnej
Termin: kwiecień- wrzesień

Organizujemy rejsy weekendowe - 3-4 dni oraz dłuższe rejsy- 7 i 14 dni. Na życzenie klienta możemy przeprowadzić rejsy szkoleniowe.

 

Przykładowa trasa rejsu na 3-4 dni:

1. Giżycko - Jez. Niegocin - Bogaczewo - Prażmowo - Rydzewo - Giżycko
2. Giżycko (Wilkasy) - Sztynort - Ogonki - Węgorzewo - Giżycko (Wilkasy)
3. Sztynort - Węgorzewo - Ogonki - Giżycko - Sztynort

 

 

Giżycko - miasto położone jest pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin, powstałojako osada przy zamku krzyżackim. Obok zamku z 1341 r. ciekawym zabytkiem jest pruska Twierdza Boyen, zbudowana w latach 1844- 1856. Giżycko to jeden z najczęściej odwiedzanych kurortów mazurskich.

 

 

 

 

 

Jezioro Niegocin - trzeci pod względem rozmiarów akwenem w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to jezioro wytopiskowe typu morenowego mające zróżnicowane dno z dużą liczbą zagłębień i rozległych płycizn śródjeziornych, brzegi jeziora są przeważnie niskie. Na północy Niegocin łączy się z jeziorem Kisajno. Chcący przepłynąć na Kisajno mogą wybrać dwie drogi.

 

 

 

 

 

 

Sztynort- największy śródlądowy port w Polsce. Słynna marina, ukryta między jeziorami Dargin i Dobskim, latem rozbrzmiewa śpiewem żeglarzy. Jednym z najciekawszych zabytków jest barokowy pałac z II połowy XVII wieku, położony nad pięknym Jeziorem Sztynorckim. W rezydencji należącej do potężnego rodu Lehndorffów, bywały najważniejsze osobistości tamtych czasów, między innymi poeta Zbigniew Morsztyn i bajkopisarz Ignacy Krasicki.

Tawerna Zęza- to legendarne miejsce, gdzie spotykają się żeglarze zawijający do sztynorckiego portu. W Zęzie śpiewać każdy może. Szanty w wykonaniu kilkuset gardeł przy akompaniamencie gitar to tutaj codzienność. Obok znajduje się amfiteatr, gdzie w sezonie dwa razy w tygodniu rozbrzmiewają koncerty szantowe. Wystrój przypomina wnętrze drewnianego żaglowca.

 

Jezioro Święcajty- położone na południe od Węgorzewa, o miernie rozwiniętej linii brzegowej, otoczone lekko falistymi terenami, zajętymi przez pola i łąki, miejscami podmokłymi.

Ogonki- niewielka wioska położona nad samym brzegiem jeziora Święcajty w malowniczym otoczeniu lasu sprawia, że jest miejscowością licznie odwiedzaną zarówno przez żeglarzy jak i turystów poruszających się pojazdami mechanicznymi, rowerami.

 

 

Mamry – jezioro polodowcowe, jedno z największych w Polsce. Dno jeziora jest zróżnicowane z licznymi zagłębieniami i wypłyceniami, przy czym część północna jest wyraźnie głębsza, dno porastają roślinność wynurzona, łąki podwodne złożone z ramienic, brzegi jeziora przeważnie niskie i podmokłe, w części porośnięte lasem. Na jeziorze znajdują się 33 wyspy, a część z nich stanowi rezerwat krajobrazowo- ornitologiczny. Największa wyspa na Mamrach i całych Mazurach to Upałty, gdzie można zwiedzać bunkry pochodzące z II wojny światowej. Mamry Północne (Właściwe) to najdalej wysunięty na północ zakątek Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, a przy tym najczystszy zbiornik mazurski oznaczony pierwszą klasą czystości.

 

 

 

 

Węgorzewo- jest jednym z atrakcyjniejszych regionów Polski . Na tym obszarze znajdują się tereny o wybitnych walorach przyrodniczo- krajobrazowych, w tym istniejące parki krajobrazowe. Teren gminy charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą terenu. Tu właśnie przebiegają szlaki turystyki wodnej o randze międzynarodowej (szlak Wielkich Jezior Mazurskich).

Tawerna Keja- usytuowana jest w malowniczej zatoczce Węgorapy na terenie Węgorzewa. Drewniane wnętrze z elementami marynistycznymi, wspaniała kuchnia, dominacja muzyki szantowej, a przede wszystkim licznie odwiedzający żeglarze, tworzą miłą niepowtarzalną atmosferę.

 

 

Wilkasy- duża wieś w Polsce położona na Mazurach. Wieś leży na północno- zachodnim brzegu jeziora Niegocin. Wieś tą otaczają jeziora Niegocin, Tajty, Wilkasy Małe, Wilkasy Duże. Jest ośrodkiem sportów wodnych. Sąsiedztwo graniczącego z Wilkasami Giżycka powoduje praktycznie coraz szybsze przekształcanie się miejscowości w południowe przedmieście miasta powiatowego. Wieś założono przed 1493 r., w tym bowiem roku komtur z Pokarmina Melchior Köchler von Schwansdorf odnowił dawny przywilej dla mieszkańców Wilkas.

Baner