PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Rejsy barkami - imprezy firmowe na barce

Rejs barkami to idealny czas na wypoczynek w gronie rodziny i przyjaciół. Oferujemy barki od kilku do kilkunastu osób. Barki poruszają się ze średnią prędkością 5 km/h, dzięki czemu nie umkną nikomu piękne krajobrazy. Po drodze czekają na uczestników dodatkowe atrakcje: zwiedzanie winnic, korty tenisowe, boiska do sportów plażowych, pola golfowe, wycieczki rowerami, zwiedzanie zamków.

Termin: kwiecień - październik
Lokalizacja: Francja, Hiszpania, Niemcy, Holandia, Szkocja, Irlandia i inne
Ilość osób: min 7 max 100


Proponujemy nową, atrakcyjną formę wypoczynku - wakacje na barce. Popularne w ostatnich latach - podróże barkami najpiękniejszymi rzekami Europy kuszą swą atrakcyjnością tysiące turystów z całego świata.

Czartery i rejsy  barkami turystycznymi to nowa, komfortowa forma wakacji. Zachęcamy do wyprawy barką - wzdłuż malowniczych zakątków państw : Francja, Niemcy, Holandia, Belgia, Polska Mazury, Włochy, Szkocja, Portugaia, Wielka Brytania, czy Irlandia i Mazury w Polsce. Śródlądowe możliwości podróżowania na barkach otwierają perspektywy poznania kultury, tradycji oraz bogatego dziedzictwa historycznego każdego z krajów, do których będziecie zmierzać. Wakacje, rejs na barce to wspaniała okazja do robienia tego wszystkiego, na co ma sie ochotę: można wykorzystać ciepłe promienie słoneczne i spędzić ten czas na opalaniu oraz kąpielach, amatorzy wędkarstwa zachwyceni będą podczas rejsu barkami połowem różnorodnych gatunków ryb. Urozmaiceniem każego rejsu barka jest penetrowanie na rowerze najciekawszych zakątków. Na pewno zafascynują wszystkich mijane po drodze zabytki, należące do najpiękniejszych budowli Europy.
 
Szczególnie polecamy rejsy i czarter barek w nastepujących krajach:
 1. Francja
 2. Polska Mazury - WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE start w Mikołajkach
 3. Irlandia
 4. Holandia
 5. Anglia
 6. Włochy
 7. Niemcy
 8. Belgia
 9. Francja
 10. Szkocja
 11. Portugalia

Przykładowy rejs barką DOLINA LOARY FRANCJA

Dolina Loary, kolebka francuskiego Renesansu, miejsce narodzin Ronsarda i Rabelais, słynie ze wspaniałych zamków   i sielskiej atmosfery. Chambord- szokujący ogromem i przepychem, Villandry- słynący  z przepięknych ogrodów, Chenonceaux i Azay-le-Rideau- baśniowe piękno na wodzie ... Winnice Doliny Loary ciągną się na przestrzeni około 900 kilometrów. Dzielą się na 5 regionów: La Limagne, Centrum (Le Vignoble du Centre), Turenia (La Touraine), Anjou-Saumur, Pays Nantais.

WINNICE
Pozostałości starej, kamiennej prasy do tłoczenia winogron z epoki rzymskiej odkrytej w Cheille niedaleko d'Azay-le-Rideau zaświadczają, że kwitło tu winiarstwo już w II wieku. Święty Marcin zakładał winnice w okolicach Vouvray około 380 roku, a mnich Baudry, przeor opactwa w Bourgueil, zapraszał swoich przyjaciół na wino z winnicy znajdującej się w jego clos. Clos oznacza zwykle winnice otoczone murem. Winnice Turenii znajdują się na wschód od Anjou-Saumur. Klimat jest tu łagodny, lata ciepłe, jesień zwykle bywa piękna. Zimy też są łagodne, z rzadka bywają silniejsze mrozy. Jest to region wykazujący zarówno wpływy oceaniczne, w efekcie na zachodzie najwięcej mamy Chenin i Cabernet Franc jak i kontynentalne na wschodzie, gdzie króluje Pinot Noir, Gamay i Chardonnay. Turenia bardzo ważny region nad Loarą wokół miasta Tour. Jest to obszar zwany Ogrodem Francji, kraina niezwykłych zamków, miejsce wypoczynku, polowań i zabawy przedrewolucyjnej arystokracji francuskiej. Dzisiaj, miejsce weekendowego wypoczynku Paryżan spragnionych sielskiego otoczenia. Wina tu produkowane nazywane są po prostu Touraine, lub z bardziej wyodrębnionych AOC - Bourgueil, Chinon i Saint Nicolas-de- Bourgueil. Wyłącznie białe, zarówno spokojne jak i musujące są Vouvray i Montlouis.


Tours
Główne miasto Turenii i departamentu Indre-et-Loire, leżące nad rzeką Loarą. Miejsce tętniące życiem. Posiada kosmopolityczny i mieszczański charakter miniaturowego Paryża z szerokimi, XVIII- wiecznymi alejami, regularnymi parkami publicznymi, szeregami kafejek na bulwarach i dużym uniwersytetem. Znajduje się tutaj także wiele znakomitych muzeów. Tours to jedyne miasto w dolinie Loary, gdzie kwitnie życie nocne, a tutejsze restauracje należą do najlepszych w regionie. Panuje też opinia, że język francuski, jakim mówią mieszkańcy Tours, jest najczystszy w całej Francji. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zamek Nitray
Zamek zbudowany jest na lewym brzegu Cher. Zaprojektowany został przez architekta Philibert de L'Orme Wejście znajduje się od północy, z boku zamku widoczne są dwie wieże, z których w jedenej mieści się kaplica, która zapewnia dostęp do prostokątnego dziedzińca. Pionowe filary ozdobione są specjalnymi pół diamentami a wzory z nich stworzone są typowe dla początku XVI wieku. Zamek posiada piękne okna renesansowe oraz park angielski. Nie można wejść do środka zamku, ponieważ nadal jest zamieszkiwany przez właścicieli. Nitray jest najbardziej znany ze swych win Loire. Istnieje wielu zagranicznych turystów, którzy odwiedzają to miejsce by wziąć udział w degustacji win.

 

 

 

 

 

Chateau de Chenonceau Jeden z zamków nad Loarą, wsparty na przęsłach, wznoszący się nad łagodnym nurtem rzeki Cher w miejscowości Chenonceaux.  Bywa często nazywany także Zamkiem Dam (Château des Dames) ze względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go rozbudowywały. To także główne miejsce akcji powieści Pan Samochodzik i Fantomas. Wzniesiony na wodzie, otoczony pięknym ogrodem w stylu francuskim, zachwyca swym romantyzmem. Każda z komnat prezentuje wspaniałe wnętrza,  ozdobione dodatkowo bukietami kwiatów. Odwiedzający mają również możliwość, co należy do rzadkości, ujrzeć kuchnię pałacową, w której unosi się zapach suszonych ziół. Przepych,  niezwykłość formy i architektoniczne detale sprawiają, że Zamek Chenonceau jest, zaraz po Wersalu, najbardziej obleganym francuskim zamkiem.

 

 

 

 


Montrichard
Miejscowość we Francji, w Regionie Centralnym, w departamencie Loir-et-Cher. Miasto znane z magazynów wysokiej jakości win i koniaków. Zwiedzając miasto warto zobaczyć zabytkowe kamienice - Maison de l'Ave Maria (XVI wiek), Maison du Prěche (XII wiek), basztę (XII-XIII wiek), w której mieści się muzeum miejskie oraz kaplica Ste-Croix, gdzie odbył się ślub Ludwika XII z Joanną, córką Ludwika XI.  

Baner