PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider
Jesteś w: Rejsy > Spływy kajakowe

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe


Spływy kajakowe to ciekawa forma aktywnej turystyki. Spływ kajakowy to obcowanie z naturą, piękne widoki, ponadto można dotrzeć w miejsca niedostępne dla zmotoryzowanych, a pływanie dzięki sile własnych mięśni dostarcza wielu wrażeń i satysfakcji.

Spływy kajakowe to świetna okazja na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną blisko łona natury. Organizujemy spływy po najciekawszych odcinkach polskich rzek. Na spływ możemy jednocześnie zabrać ponad 200 osób. Do dyspozycji klientów oferujemy najnowszy sprzęt: kajaki oraz pontony z pełnym wyposażeniem.

Spływy często łączymi z wyprawami quadamu, samochodami terenowymi, skuterami wodnymi.  Możemy ponadto zagospodarować czas wolny organizując bitwy paintball, zajęcia wspinaczkowe, strzelanie z łuków i wiele emocjonujących atrakcji.

 

PROPONOWANE TRASY:

Wisła: Janowiec - Kazimierz Dolny - Puławy - Dęblin, Mniszew - Góra Kalwaria, Świerże Górne - Mniszew, Kłoda - Góra Kalwaria, Dęblin - Warszawa, Puławy - Warszawa, Kazimierz Dolny - Warszawa

Chodelka: Chodel - Opole Lubelskie - Wilków - Kazimierz Dolny

Pilica: Lechanice - Sielanka, Budy Michałowskie - Warka, Warka - Mniszew, Biejków - Warka, Białobrzegi - Warka, Osuchów - Warka, Tomczyce - Warka, Nowe Miasto - Warka, Spała - Warka,  Smardzewice - Warka, Sulejów - Warka, Przedbórz - Warka, Maluszyn - Warka

Radomka: Ryczywół - Kłoda, Brzóza - Ryczywół, Goryń - Brzóza, Bartodzieje - Brzóza, Jedlińsk - Brzóza

Wieprz: Milejów - Lubartów, Jeziorzany - Baranów, Baranów  - Obłap, Baranów - Niebrzegó, Kośmin - Dęblin

Bystrzyca: Prawiedniki - Zalew Zemborzycki, Osmolice - Zalew Zemborzycki, Piotrowice - Zalew Zemborzycki, Strzyżewice - Zalew Zemborzycki, Zalew Zemborzycki - Dworek Grafa, Turka - Zawieprzyce, Jakubowice Murowane - Zawieprzyce

Łada: Sól - Bidaczów Stary, Sól - Bidaczów Stary - Łazory - Harasiuki, Sól - Harasiuki - Ulanów

Bukowa: Momoty - Łążek Garncarski, Momoty - Jastkowice

Długość spływu dostosowujemy do oczekiwań klientów, przygotowania fizycznego oraz warunków pogodowych.

SPŁYWY NA WIŚLE

Wisła to największa z polskich rzek oraz jedna z nielicznych o nieuregulowanym korycie. Jej odcinki w Małopolskim Przełomie Wisły są z pewnością najpiękniejsze pod względem krajobrazowym.  Na rzece możemy spotkać liczne mielizny i łachy, starorzecza oraz wyspy. Brzegi odsłaniają strome wapienne skały.
Nad Wisłą położone są niezwykle urokliwe miejscowości, które warto podczas spływu odwiedzić. Sa to m. in. : Józefów, Kamień, Piotrawin, Solec nad Wisłą, Chotcza, Janowiec, Mięćmierz , Kazimierz Dolny i Puławy.

Spływu po Wiśle trwają od kilku godzin do kilku dni. Bogactwo przyrodnicze, wspaniałe widoki, historyczne walory przyciągają wielu amatorów sportów wodnych oraz turystów gotowych na przeżycie wypraw z dużą dawką adrenaliny!

SPŁYWY CHODELKĄ 

Chodelka ze swoimi dopływami obejmuje prawie cały obszar Kotliny Chodelskiej, do której przylegają obszary wierzchowinowe Płaskowyżu Bełżyckiego i Wzniesień Urzędowskich. Źródła Chodelki leżą w na krawędzi Wzniesień Urzędowskich, w okolicach wsi Kłodnica Górna, a w Chodelski Obszar Chronionego Krajobrazu Chodelka wpływa na zachód od Borzechowa.
Na tej niedługiej rzeczce czeka na kajakarzy wiele utrudnień w postaci krzaków i drzew, wysiłek złagodzą jednak piękne widoki i cisza.SPŁYW PILICĄ

Pilica płynie w południowej i centralnej Polsce, jest najdłuższym lewym dopływem Wisły.  Krajobraz rzeki Pilicy jest naturalnym terenem przyrodniczym i wypoczynkowym z licznymi zabytkami i bogatą historią. Spotkać tu można wiele wysp, półwyspów, rozlewisk, pętli, łuków i zakoli.

SPŁYW RADOMKA

Dawnej zwana Radomierzą, lewobrzeżny dopływ Wisły. Wypływa z Lasów Koneckich ze wzgórza na wysokości 310 m n.p.m., a dalej tworzy dość szeroką dolinię, która jest pozostałością po lądolodzie skandynawskim. Ujście do Wisły znajduje się na wysokości ok. 160 m n.p.m. nieopodal Ryczywołu. Miejscowości nad Radomką: Przysucha, Wieniawa, Mniszek, Przytyk, Jedlińsk, Brzóza, Ryczywół.

 

SPŁYWY WIEPRZEM

Jedna z najczęściej odwiedzanych po Wiśle rzek Lubelszczyzny. Płynie przez Roztoczański Park Narodowy i Nadwieprzański Park Krajobrazowy. Na trasie spływu można zatrzymać się w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach jak Krasnobród, Zwierzyniec, Tarnogóra, Milejów, Kijany, Lubartów, Dęblin.

Miłośnicy spływów kajakami podziwiać będą mogli tu malownicze tereny parków krajobrazowych. Dla początkujących kajakarzy polecamy odcinek Milejów - Lubartów.

SPŁYWY NA BYSTRZYCY

Bystrzyca to rzeka, na której można rozpocząć pływanie kajakami, nadaję się także idealnie na spływy rekreacyjne i dla rodzin z dziećmi. Najciekawsze odcinki rozpoczynają się w Osmolicach przy starym młynie, Strzyżewicach, ale atrakcję stanowi także przepłynięcie przez Lublin.
Spływ Bystrzycą to okazja na zapoznanie się z dziką przyrodą, płynie przez łąki i pola uprawne, meandruje w dolinie otoczonej stromymi zboczami. Wrażeń dostarcza także przepłynięcie przez Zalew Zemborzycki.
Na dłuższe spływy polecamy start w Jakubowicach Murowanych lub Turce. Trasa jest dość wymagająca ale z pewnością ciekawa. Okolice obfitują w stare dwory, ruiny zamków, kaplice. 

SPŁYWY ŁADĄ

Łada płynie z Roztocza Zachodniego przez Równinę Biłgorajską, gdzie wpada do Tanwi. Swoje źródło ma w okolicy Chrzanowa. Rzeka Łada jest niezwykle urokliwa choć wymagająca ze względu na liczne przeszkody głównie wynikające z działalności bobrów. 
Spływ kajakowy polecamy przede wszystkim na odcinkach, gdzie Łada rozszerza swój bieg (Sól - Harasiuki). Okolice te porośnięte są lasami, a brzegi najczęścniej piaszczyste co sprzyja wypoczynkowi i oderwaniu się od rzeczywistości dnia codziennego. Dla wytrwałych istnieje możliwość przedłużenia spływu aż do ujścia Łady do rzeki Tanew.


SPŁYWY BUKOWA

Bukowa jest dopływem Sanu, ciągnie się przez Równinę Biłgorajską wzdłuż skraju Lasów Janowskich. Okolice rzeki są raczej niezamieszkałe, otoczone lasami, woda jest tu czysta co dopełnia odpoczynek w ciszy i spokoju. Spływy Bukową zazwyczaj rozpoczynają się we wsi Momonty i w zależności od uczestników moga trwać od kliku godzin do kilku dni.

Zamawiam

Baner