PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Skutery wodne Zatoka Gdańska

Skutery wodne Zatoka Gdańska

Kilkugodzinny rejs skuterami wodnymi po Zatoce Gdańskiej. Proponujemy zwiedzanie z pokładu skutera portu gdańskiego i starówki, sopockiego mola, portu w Gdyni, zamku w Rzucewie, Pucka,  Westerplatte, poniemieckie budowle, Jastarnię i inne ciekawe miejsca na życzenie klienta!

Zatoka Gdańska
Część Morza Bałtyckiego u wybrzeży Polski i Rosji. Fragment Zatoki Gdańskiej ograniczony jest Półwyspem Helskim i linią Hel - Gdynia zwaną Zatoką Pucką. Umowną granicę między Zatoką Gdańską, a otwartym morzem wyznacza linia łącząca przylądek Rozewie z przylądkiem Taran na półwyspie Sambia. Główne miasta i porty nad Zatoką Gdańską: Gdańsk, Gdynia, Hel, Jastarnia, Puck, Rewa, Władysławowo..

Zatoka Pucka
Wyjątkowy fragment Morza Bałtyckiego, określana niekiedy "Małym Morzem". Obejmuje wody zachodniej części Zatoki Gdańskiej ograniczone od północy Półwyspem Helskim, od zachodu wybrzeżem ciągnącym się z Władysławowa, przez Puck, Rewę, zabudowę aglomeracji trójmiejskiej, aż do ujścia Wisły Śmiałej i rezerwatu Ptasi Raj na południu. Dzięki wiatrom wiejącym tu przez cały rok jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Obszar zatoki podlega ochronie w ramach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Na dnie Zatoki Puckiej znajdują się złoża soli potasowo- magnezowej. Miłośnicy wędkarstwa znajdą w wodach zatoki łososie, okonie, szczupaki, węgorze, flądry, śledzie. Wody Zatoki Puckiej odwiedzają perkozy, czernica, bielaczek , gągoł , nurogęś i ogorzałka. Malownicza okolica jest ciekawym urozmaiceniem wypraw skuterami wodnymi.

 


Półwysep Helski
Mierzeja Helska jest najmłodszą częścią polskiego wybrzeża. To mie
rzący 34 km długości piaszczysty wał w kształcie kosy, który składa się z ciągu zalesionych wydm. Wydmy powstały głównie na skutek silnie wiejącego wiatru oraz prądu morskiego. Miejscowości leżące na właściwej mierzei to Władysławowo, Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata oraz Hel. Na końcu cypla znajduje się latarnia morska z 1942 roku o wysokości 41,5 m. Zobaczyć tu także można liczne bunkry i fortyfikacje, pozostałości po II Wojnie Światowej.

 

Wyprawa skuterami wodnymi obejmuje:

  • szkolenie z obsługi skuteru wodnego
  • samodzielne prowadzenie skuteru

  • opracowanie programu wyprawy z ciekawą trasy

  • profesjonalną odzież termiczną

  • kamizelki asekuracyjne i kaski

  • ubezpieczenie NNW

  • fotorelację z wyprawy

  • materiał video z przebiegu rejsu

  • transport rzeczy osobistych podczas rejsu

  • transport powrotny na miejsce rozpoczęcia rejsu

Na życzenie klienta dodatkowe atrakcje - narciarstwo wodne, wakeboarding, parasailing, dmuchany banan, dmuchane koło!

Zamawiam

Baner