PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Skutery wodne - wybrzeże Bałtyku: Gdańsk - Łeba

Skutery wodne - wybrzeże Bałtyku: Gdańsk - Łeba

Całodniowa wyprawa skuterami wodnymi po pięknym polskim wybrzeżu. Trasa liczy około 130 km. Z Gdańska, przez Sopot i Gdynię ruszamy w kierunku Helu, mijamy latarnię morską, a dalej wzdłuż półwyspu do Łeby odwiedzając po drodze najbardziej znane i ciekawe kurorty Morza Bałtyckiego. 

Program rejsu:

10.00- nauka pływania na skuterach wodnych i zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa
11.00- start z Gdańska, dalej wyprawa wiedzie przez Zatokę Pucką do Helu, gdzie wpływamy na otwarte wody Bałtyku. Wzdłuż nabrzeża podziwiając piaszczyste plaże docieramy do Łeby. Lunch w przerwie rejsu.
18.00- zakończenie wyprawy w Łebie

 

Gdańsk - miasto portowe nad Morzem Bałtyckim. Jest jednym z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii. Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 997 roku i tę datę często przyjmuje się jako początek dziejów miasta. Gdańsk uznawany jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej. Najważniejsze zabytki Gdańska znajdują się na Głównym i Starym Mieście wzdłuż Drogi Królewskiej. Na Głównym Mieście znajduje się również Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP największa średniowieczna świątynia z cegły w Europie. Zaś symbolem miasta jest oczywiście fontanna Neptuna. Gdańsk znany jest większości z nas jako miejsce narodzin "Solidarności".

 

 

 

Westerplatte - półwysep w Gdańsku, przy ujściu Martwej Wisły. W latach 1926-39 na terenie półwyspu funkcjonowała Wojskowa Składnica Tranzytowa, której obrona we wrześniu 1939 stała się jednym z najbardziej znanych symboli polskiego oporu przeciw hitlerowcom.

 

 

Półwysep Helski - jest najmłodszą częścią polskiego wybrzeża. To mierzący 34 km długości piaszczysty wał w kształcie kosy, który składa się z ciągu zalesionych wydm. Wydmy powstały głównie na skutek silnie wiejącego wiatru oraz prądu morskiego. Miejscowości leżące na właściwej mierzei to Władysławowo, Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata oraz Hel. Na końcu cypla znajduje się latarnia morska z 1942 roku o wysokości 41,5 m. Zobaczyć tu także można liczne bunkry i fortyfikacje, pozostałości po II Wojnie Światowej.

 

 

 

Łeba - jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych na wybrzeżu Polski. Posiada wspaniały mikroklimat, szerokie plaże i unikalne wydmy, które urozmaicają wyprawy skuterami wodnymi. Na zachód od miasta rozciąga się Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami i jeziorami Łebsko i Gardno. Na wschodzie leży jezioro Sarbsko i Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska. Można tu zobaczyć barokowy kościół z 1683 roku z wieżą szachulcową z XVIII w., pozostałości murów gotyckiego kościoła św. Mikołaja z XIV w., stare domki rybackie nad kanałem portowym i przy głównej ulicy miasta, doświadczalny poligon niemieckiej broni rakietowej Rheintochter z okresu II Wojny Światowej.

 

 

Wyprawa skuterami wodnymi obejmuje:

  • szkolenie z obsługi skuteru wodnego
  • samodzielne prowadzenie skuteru

  • opracowanie programu wyprawy z ciekawą trasy

  • profesjonalną odzież termiczną

  • kamizelki asekuracyjne i kaski

  • ubezpieczenie NNW

  • fotorelację z wyprawy

  • materiał video z przebiegu rejsu

  • transport rzeczy osobistych podczas rejsu

  • transport powrotny na miejsce rozpoczęcia rejsu


Na życzenie klienta dodatkowe atrakcje - narciarstwo wodne, kitesurfing, wakeboarding, parasailing, dmuchany banan, dmuchane koło!

Możliwość prowadzenie rejsu na trasie Łeba - Gdańsk!

Zamawiam

Baner