PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Skutery wodne - rejs Zalew Zegrzyński - Ryn

Skutery wodne - rejs Zalew Zegrzyński - Ryn

Wyprawa skuterami wodnymi po najbardziej uroczych rzekach Puszczy Piskiej - Narwi i Pisie. Trasa wiedzie przez ciekawe miejscowości, starorzecza, podmokłe tereny. Zapewni każdemu niezapomniany kontakt z przyrodą i świetną przygodę na wodzie!

Program rejsu:

Dzień 1

10.00- szkolenie obsługi skuterów wodnych i start z Zegrza, dalej Nabdużańskim Parkiem Krajobrazowym do Pułtuska
14.00- przerwa na lunch, po której wskakujemy na skutery i dalej przez Różan docieramy do miejsca noclegowego
18.00- nocleg w miejscowości Kozioł

Dzień 2

10.00- po śniadaniu ruszamy zakrętami rzeki Pisy przez nadzwyczajnie piękną i dziką Puszczę Piską. Przez Bramę Mazur tj. miasto Pisz docieramy do Jeziora Roś. Następnie podróżujemy kanałem Jagielińskim, aż do śluzy Karwik, którą przedostajemy się na Jezioro Śniardwy - największe polskie jezioro.
16.00- koniec wyprawy w miejscowości Ryn

 


Jezioro Zegrzyńskie - sztuczny zbiornik, który obejmuje rozlewisko rzek Narwi i Bugu, stanowi jedno z głównych połączeń Wisły z Jeziorami Mazurskimi. Malownicze wąwozy, plaże, leśne rezerwaty, które są miejscem żerowania różnego rodzaju ptactwa, są urozmaiceniem wypraw skuterami wodnymi.

Pułtusk - miasto na skraju Puszczy Białej z najdłuższym w Europie rynkiem, nazywane kiedyś Wenecją Mazowsza. Posiada malownicze kamieniczki, okazały Zamek na planie podkowy. Miasto oferuje wiele atrakcji - zarówno historycznych, jak i przyrodniczych. Niedaleko Pułtuska znajduje się równie ciekawy Serock.

Różan - miasto położone jest we wschodniej części Wysoczyzny Makowskiej należącej do Niziny Mazowieckiej. Wzmianki o Różanie pochodzą już z XI w., możliwe, że założycielami osady byli Jaćwingowie. Odbywały się tu bitwy wojsk napoleońskich oraz powstań kościuszkowskiego, listopadowego i styczniowego.

Kozioł - wieś nad rzeką Pisą otoczona lasami i łąkami, ciekawe miejsce aktywnego wypoczynku na skuterach wodnych. Znajdują się tu także bunkry z II wojny światowej.


Pisz - miasto na skraju Puszczy Piskiej. Jego nazwa jest pochodzenia pruskiego i wywodzi się od wyrazu "pisa", co oznaczało "bagno". Najstarszym zabytkiem jest wieża kościoła pod wezwaniem św. Jana. Odbudowana po pożarze z 1694 roku przetrwała w mało zmienionej formie.

Kanał Jegliński - najdłuższy kanał na Mazurach, został przekopany w latach 1845-1849 z inicjatywy pruskiego króla Fryderyka Wilhelma IV. Pierwotnie miał służyć celom transportowym. Dziś służy w celach turystycznych - łączy Jezioro Roś, miasto Pisz i rzekę Pisę z wodami Mazur.

Wierzba - wieś z przeprawą promową przez Jezioro Bełdany, w pobliżu jezior Mikołajskiego i Śniardw.

Mikołajki - typowo turystyczne miasteczko w powiecie mrągowskim. Letnia stolica Mazur. Znajduje się tu główny port jachtowy. Oprócz fantastycznych widoków na terenie Mikołajek i Mazurskiego Parku Krajobrazowego spotkamy często jelenie, sarny, łosie, wilki, bobry, żurawie.

Ryn - miasteczka nad dwoma jeziorami : Ryńskim i Ołów. Miasto powstało jako osada rzemieślniczo- targowa. W samym centrum znajduje się pokrzyżacki zamek. Jednym z pierwszych komturów Rynu został późniejszy wielki mistrz krzyżacki Konrad Wallenrod (tytułowy bohater powieści poetyckiej A. Mickiewicza). Innym ciekawym zabytkiem Rynu jest wiatrak typu holenderskiego z II poł. XIX w.

Wyprawa skuterami wodnymi obejmuje:

  • szkolenie z obsługi skuteru wodnego

  • samodzielne prowadzenie skuteru

  • opracowanie programu wyprawy z ciekawą trasy

  • profesjonalną odzież termiczną

  • kamizelki asekuracyjne i kaski

  • ubezpieczenie NNW

  • fotorelację z wyprawy

  • materiał video z przebiegu rejsu

  • transport rzeczy osobistych podczas rejsu

  • transport powrotny na miejsce rozpoczęcia rejsu


Na życzenie klienta dodatkowe atrakcje - narciarstwo wodne, kitesurfing, wakeboarding, parasailing, dmuchany banan, dmuchane koło!

Zamawiam

Baner