PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Skutery wodne - rejs Zalew Zegrzyński - Kazimierz Dolny

Skutery wodne - rejs Zalew Zegrzyński - Kazimierz Dolny

Całodniowy rejs skuterami wodnymi po królowej polskich rzek rozpoczynamy nad Jeziorem Zegrzyńskim, dalej płyniemy kanałem Królewskim przez śluzę na Żeraniu. Kolejne etapy to Góra Kalwaria - Czersk - Kozienice - twierdza Dęblin - Gołąb - Puławy - Parchatka -  Nasiłów - Kazimierz Dolny.

Program rejsu:

9.00- szkolenie i start z Kazimierza Dolnego
13.00- lunch w przerwie rejsu
16.30- śluza na Żeraniu
19.00- koniec przygody na skuterach wodnych

Jezioro Zegrzyńskie - sztuczny zbiornik, który obejmuje rozlewisko rzek Narwi i Bugu, stanowi jedno z głównych połączeń Wisły z Jeziorami Mazurskimi. Możemy tu spotkać malownicze wąwozy, plaże, leśne rezerwaty, które są miejscem żerowania różnego rodzaju ptactwa.

 

Gołąb- wieś położona nad Wisłą między Puławami a Dęblinem. Nazwa miejscowości wywodzi się prawdopodobnie od jednych z właścicieli – Gołębiewskich. Znajduje się tu kościół pod wezwaniem św. Katarzyny i św. Floriana w stylu manierystycznym oraz ciekawy domek loretański.

 

Nasiłów- wieś w gminie Janowiec. We wsi, nad brzegiem Wisły znajdują się dwa duże kamieniołomy z resztkami portu. Wydobywano tam wapienie mastrychtu i gezy paleocenu. Obecnie z Nasiłowa odbywają się przeprawy promowe do położonej za Wisłą Bochotnicy. W Nasiłowie znajduje się zabytkowy krzyż postawiony w 1918 roku, przez Walentego Wasiłka i Stanisława Sijkę.

 

 

Puławy- miasto z kilkuwiekową historią, położone nad Wisłą. Niegdyś ośrodek życia kulturalnego, obecnie ośrodek przemysłowy, naukowy i turystyczny. Pierwsza osada w miejscu obecnych Puław została założona na początku XVI w. i obsługiwała przeprawę przez Wisłę. Puławy były przez ponad 100 lat własnością Czartoryskich. Miejscowość zyskała przydomek Polskie Ateny. Warto zobaczyć tu Pałac Czartoryskich, Park krajobrazowy, Świątynię Sybilli Domek Gotycki, kościół Wniebowzięcia NMP, Altanę Chińską z połowy XVIII wieku. 


Kazimierz Dolny - miasteczko o renesansowej zabudowie, ośrodek kulturalny, a zarazem dobre miejsce aktywnego wypoczynku na skuterach wodnych. Na szczególną uwagę zasługuje zamek, który pierwotnie spełniał funkcję warowni obronnej. Kolejny ciekawy zabytek to XIII-wieczna baszta, z której można podziwiać panoramę miasta. Następnie szereg domów mieszczańskich, takich jak: Kamienica Biała, Kamienica pod św. Mikołajem i Krzysztofem, Kamienica Celejowska. Warto również zajrzeć do Spichlerzy, Kościoła Farny oraz Muzeum Sztuki Złotniczej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wyprawa skuterami wodnymi obejmuje:

  • szkolenie z obsługi skuteru wodnego
  • samodzielne prowadzenie skuteru

  • opracowanie programu wyprawy z ciekawą trasy

  • profesjonalną odzież termiczną

  • kamizelki asekuracyjne i kaski

  • ubezpieczenie NNW

  • fotorelację z wyprawy

  • materiał video z przebiegu rejsu

  • transport rzeczy osobistych podczas rejsu

  • transport powrotny na miejsce rozpoczęcia rejsu


Na życzenie klienta dodatkowe atrakcje - narciarstwo wodne, kitesurfing, wakeboarding, parasailing, dmuchany banan, dmuchane koło!

Zamawiam

Baner