PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Skutery wodne - rejs Zalew Zegrzyński - Baranów Sandomierski

Skutery wodne - rejs Zalew Zegrzyński - Baranów Sandomierski

Najdłuższy rejs skuterami wodnymi. Trasa przebiega przez malownicze ujęcia doliny Wisły. Unikalne zatoki, wyspy, lasy łęgowe to część dzikiej przyrody, którą spotkamy płynąc w górę rzeki. Zaczynamy nad Jeziorem Zegrzyńskim, dalej Kanałem Królewskim, przez śluzę na Żeraniu i najdłuższą polską rzeką aż do celu - Baranowa Sandomierskiego.

Program rejsu:

9.00- początek szkolenia obsługi skuteru wodnego na Zalewie Zegrzyńskim
10.30- śluza na Żeraniu
13.00- lunch w przerwie rejsu
16.30- Kazimierz Dolny
19.30- koniec rejsu

Góra Kalwaria - miasto na planie krzyża, jedno z najbardziej oryginalnych miejsc na Mazowszu. Założycielem Góry Kalwarii był biskup poznański Stefan Wierzbowski. Warte odwiedzenia są tu ratusz z XIX w., kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, zwany "Kaplicą Piłata". Architektoniczną perłą Góry Kalwarii jest również pobernardyński barokowy zespół klasztorny, a ponadto wzniesiony w XVIII w. Pałac Biskupi, dawny Sąd Pokoju oraz Kolegium Pijarów.

Kazimierz Dolny - miasteczko o renesansowej zabudowie, ośrodek kulturalny, a zarazem dobre miejsce wypoczynku podczas wypraw skuterami wodnymi. Na szczególną uwagę zasługuje zamek, który pierwotnie spełniał funkcję warowni obronnej. Kolejny ciekawy zabytek to XIII-wieczna baszta, z której można podziwiać panoramę miasta. Następnie szereg domów mieszczańskich, takich jak: Kamienica Biała, Kamienica pod św. Mikołajem
i Krzysztofem, Kamienica Celejowska. Warto również zajrzeć do Spichlerzy, Kościoła Farny oraz Muzeum Sztuki Złotniczej.

Janowiec - malownicza miejscowość z górującym na skarpie zamkiem, który był własnością magnackich rodów Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. Oprócz zamku warto odwiedzić dwór barokowy, spichlerz zbożowy.

 

 
Sandomierz - miasto o tysiącletniej historii, malowniczo położone na nadwiślańskiej skarpie, która stanowi strome zakończenie Gór Świętokrzyskich. W nadwiślańskim grodzie znajduje się łącznie 120 obiektów zabytkowych. Do najbardziej znanych zalicza się przede wszystkim Bramę Opatowską, renesansowy Ratusz, Katedrę i Zamek pamiętające czasy Kazimierza Wielkiego oraz jedną z najstarszych szkół w Polsce ponad czterystuletnie Collegium Gostomianum.

 

 

 

 

 

 

 

Baranów Sandomierski - ciekawa miejscowość urokliwie położona w widłach Wisły i Babulówki, w województwie podkarpackim. Główną atrakcją i jednym z najcenniejszych zabytków architektury renesansowej w Polsce jest Zamek, nazywany "Małym Wawelem". Jest to okolica niezmiernie interesująca za sprawą bogactwa krajobrazu i różnorodnych siedlisk. Pobliskie lasy oraz malownicza dolina Wisły z rozlewiskami tworzą niepowtarzalną mozaikę barw i gatunków zarówno roślin jak i zwierząt, które są ciekawym urozmaiceniem rejsów skuterami wodnymi.
 

 


Wyprawa skuterami wodnymi obejmuje:

  • szkolenie z obsługi skuteru wodnego
  • samodzielne prowadzenie skuteru

  • opracowanie programu wyprawy z ciekawą trasy

  • profesjonalną odzież termiczną

  • kamizelki asekuracyjne i kaski

  • ubezpieczenie NNW

  • fotorelację z wyprawy

  • materiał video z przebiegu rejsu

  • transport rzeczy osobistych podczas rejsu

  • transport powrotny na miejsce rozpoczęcia rejsu


Na życzenie klienta dodatkowe atrakcje - narciarstwo wodne, wakeboarding, parasailing, dmuchany banan, dmuchane koło!

Zamawiam

Baner