PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Skutery wodne - rejs Kazimierz Dolny - Płock

Skutery wodne - rejs Kazimierz Dolny - Płock

Wyprawa na skuterach wodnych po największej polskiej rzece rozpoczyna się w Kazimierzu Dolnym. Dalej przez Puławy, Kozienice, Czersk, Górę Kalwarię, Warszawę, Modlin, Czerwińsk, Wyszogród aż do Płocka. Najciekawszy odcinek z Warszawy do Płocka to niepowtarzalne miejsce, gdzie znajdują się zatoki, łachy piaskowe, malownicze rozlewiska, gdzie gnieżdżą się rzadkie ptaki!

Program rejsu:

09.00- szkolenie uczestników rejsu i start z Kazimierza Dolnego
13.00- lunch w przerwie rejsu
16.30- Modlin- oglądanie twierdzy
19.30- koniec rejsu w Płocku lub Cierszewie

Kazimierz Dolny - miasteczko o renesansowej zabudowie, ośrodek kulturalny, a zarazem miejsce wypoczynku podczas wypraw skuterami wodnymi. Położony w Małopolskim Przełomie Wisły, w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Na szczególną uwagę zasługuje zamek, który pierwotnie spełniał funkcję warowni obronnej. Kolejny ciekawy zabytek to XIII-wieczna baszta, z której można podziwiać panoramę miasta. Następnie szereg domów mieszczańskich, takich jak: Kamienica Biała, Kamienica pod św. Mikołajem i Krzysztofem, Kamienica Celejowska. Warto również zajrzeć do Spichlerzy, Kościoła Farny oraz Muzeum Sztuki Złotniczej.

 

Góra Kalwaria - miasto na planie krzyża, jedno z najbardziej oryginalnych miejsc na Mazowszu. Założycielem Góry Kalwarii był biskup poznański Stefan Wierzbowski. Warte odwiedzenia są tu ratusz z XIX w., kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, zwany "Kaplicą Piłata". Architektoniczną perłą Góry Kalwarii jest również pobernardyński barokowy zespół klasztorny, a ponadto wzniesiony w XVIII w. Pałac Biskupi, dawny Sąd Pokoju oraz Kolegium Pijarów.

 

 

 

 

Twierdza Modlin - twierdza położona na Mazowszu u zbiegu Wisły i Narwi, jedna z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Była wielokrotnie broniona, stacjonowali tu Francuzi, Rosjanie, Niemcy i Polacy. Nad budynkiem koszar góruje tzw. Biała Wieża, z której rozlega się fantastyczny widok na Narew, Wisłę i położony po drugiej stronie Narwi dawny spichlerz zbożowy.

 

 


 


Czerwińsk - wieś w otulinie puszczańskiej posiadająca niezwykłą historię. W XIII wieku Czerwińsk stał się najbardziej okazałym i najbogatszym ośrodkiem życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego na Mazowszu za sprawą odbywających się tu zjazdów, sądów, a nawet sejmów pod gołym niebem. Od strony Wisły możemy podziwiać klasztor Salezjanów zbudowany z ciosów z granitu polnego.

Wyszogród - miejscowość położona na skarpie, do 1999 roku znajdował się tu najdłuższy w Europie drewniany most na Wiśle i Bzurze. Pozostało po nim część podjazdu, z którego można podziwiać panoramę rzek.

Płock - najstarszy gród Mazowsza, umiejscowiony na skarpie, pełen wspaniałych zabytków. Płock to dawna stolica Polski. Do głównych pereł architektury należą: Bazylika Katedralna z XII wieku w., zespół budynków opactwa pobenedyktyńskiego i dawnego zamku książęcego z XIV wieku, Muzeum Mazowieckie.


Wyprawa skuterami wodnymi obejmuje:

  • szkolenie z obsługi skuteru wodnego

  • samodzielne prowadzenie skuteru

  • opracowanie programu wyprawy z ciekawą trasy

  • profesjonalną odzież termiczną

  • kamizelki asekuracyjne i kaski

  • ubezpieczenie NNW

  • fotorelację z wyprawy

  • materiał video z przebiegu rejsu

  • transport rzeczy osobistych podczas rejsu

  • transport powrotny na miejsce rozpoczęcia rejsu

Na życzenie klienta dodatkowe atrakcje - narciarstwo wodne, wakeboarding, parasailing, dmuchany banan, dmuchane koło!

Organizujemy wyprawy dla osób prywatnych, imprezy firmowe, integracyjne!

Zamawiam

Baner