PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Skutery wodne - rejs Kazimierz Dolny - Kraków

Skutery wodne - rejs Kazimierz Dolny - Kraków

Dwudniowy rejs skuterami wyjątkową doliną Wisły. Wyprawa rusza z Kazimierza Dolnego i dalej w górę rzeki mijając po drodze niezwykle urokliwe zakątki ostatniej w Europie nieuregulowanej rzeki. Widok nadwiślańskich miast otoczonych piaskowymi i lessowymi wzgórzami dostarcza wielu wrażeń. Po około 260 km docieramy do Krakowa, jednego z najpiękniejszych polskich miast.

Program rejsu:

Dzień 1

9.00- szkolenie z obsługi skutera wodnego i zapoznanie zasadami bezpieczeństwa
10.00- start z Kazimierza Dolnego
18.00- kolacja i nocleg w Sandomierzu

Dzień 2

10.00- śniadanie i start z Sandomierza
13.00- lunch w przerwie rejsu
16.00- koniec rejsu w Krakowie


Kazimierz Dolny - miasteczko o renesansowej zabudowie, ośrodek kulturalny, a zarazem dobre miejsce aktywnego wypoczynku. Położony w Małopolskim Przełomie Wisły, w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Na szczególną uwagę zasługuje zamek, który pierwotnie spełniał funkcję warowni obronnej. Kolejny ciekawy zabytek to XIII-wieczna baszta, z której można podziwiać panoramę miasta. Następnie szereg domów mieszczańskich, takich jak: Kamienica Biała, Kamienica pod św. Mikołajem i Krzysztofem, Kamienica Celejowska. Warto również zajrzeć do Spichlerzy, Kościoła Farny oraz Muzeum Sztuki Złotniczej. To urocze miasteczko rozsławione przez tworzących tu pisarzy i malarzy.


Mięćmierz - nazwa urzędowa części miasta Kazimierza Dolnego położonej nad brzegiem Wisły, 3 km na południowy zachód od centrum Kazimierza Dolnego. Miejscowość utrzymana jest w charakterze skansenu, dzięki pokrytym strzechą, wiekowym chałupom, z których część została tu przeniesiona z innych miejscowości. W samym sercu znajduje się osłonięta gontem studnia, a uwagę przyciąga widoczny z pobliskiej góry Albrechtówki wiatrak kozłowy przeniesiony tu z Bałtowa koło Puław.

 

 

 

Sandomierz - miasto o tysiącletniej historii, malowniczo położonym na nadwiślańskiej skarpie, która stanowi strome zakończenie Gór Świętokrzyskich. W nadwiślańskim grodzie znajduje się łącznie 120 obiektów zabytkowych. Do najbardziej znanych zalicza się przede wszystkim Bramę Opatowską, renesansowy Ratusz, Katedrę i Zamek pamiętające czasy Kazimierza Wielkiego oraz jedną z najstarszych szkół w Polsce – ponad czterystuletnie Collegium Gostomianum.

 

 

 

 

 


Kraków - jedno z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii, posiada wartościowe obiekty architektury, działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych gromadzących bezcenne zabytki. Do 1596 r. stolica Polski i siedziba polskich królów. Warto wybrać się na spacer trasą Królewską z placu Jana Matejski, Bramą Floriańską przez Rynek Główny- największy plac średniowiecznej Europy, gdzie spotkać można przepiękne budowle Bazylikę Mariacką i Sukiennice, a dalej ulicą Kanoniczną aż do Zamku Królewskiego na Wawel.

 

 

Wyprawa skuterami wodnymi obejmuje:

  • szkolenie z obsługi skuteru wodnego
  • samodzielne prowadzenie skuteru

  • opracowanie programu wyprawy z ciekawą trasy

  • profesjonalną odzież termiczną

  • kamizelki asekuracyjne i kaski

  • ubezpieczenie NNW

  • fotorelację z wyprawy

  • materiał video z przebiegu rejsu

  • transport rzeczy osobistych podczas rejsu

  • transport powrotny na miejsce rozpoczęcia rejsu


Na życzenie klienta dodatkowe atrakcje - narciarstwo wodne, kitesurfing, wakeboarding, parasailing, dmuchany banan, dmuchane koło!

Zamawiam

Baner