PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Skutery wodne - rejs Kadyny - Ostróda

Skutery wodne - rejs Kadyny - Ostróda

Wyprawa skuterami wodnymi licząca około 100 km. Rozpoczynamy w pięknej miejscowości nad Zalewem Wiślanym - Kadyny i dalej płyniemy w kierunku Krainy Wielkich Jezior Kanałem Elbląskim aż do Ostródy. Rejs na skuterach wodnych to świetna wakacyjna przygoda!

 


Kadyny - wieś w Polsce położona nad Zalewem Wiślanym. Uważa się, że nazwa miejscowości pochodzi od księżniczki pruskiej Kadyny, która miała ją założyć. W Kadynach znajdują się ruiny kościoła z XVIII wieku, barokowy pałac z końca XVII wieku, którego budynki gospodarcze są dziś luksusowym hotelem, stadnina koni. Przy drodze znajduje się pomnik przyrody, 700-letni dąb zwany Dębem Bażyńskiego. Kadyny to przytulne miejsce z piaszczysta plażą


Elbląg -  miasto leży u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego, u styku dwóch krain geograficznych: depresyjnych Żuław Wiślanych, przypominających krajobraz Holandii oraz Wysoczyzny Elbląskiej. Ogromne zróżnicowanie krajobrazu Elbląga i okolic umożliwia organizowanie różnych form wypoczynku m.in. wypraw na skuterach wodnych. Warto tu także pospacerować po Starym Mieście, podziwiając średniowieczne, gotyckie budowle i rekonstruowane stylowe kamieniczki.

 

 


Kanał Elbląski - Kanał Elbląski prowadzi przez dwie krainy geograficzne – Żuławy Wiślane i Pojezierze Iławskie. Za jego początek przyjęto rzekę Elbląg. Dalej wiedzie on przez jezioro Drużno– rezerwat przyrody (ornitologiczny). Jezioro jest zbiornikiem unikatowym w skali europejskiej. Trudno dostępne trzęsawiska i szuwary są doskonałym schronieniem i miejscem lęgowym ptaków jak również ich odpoczynku w czasie sezonowych wędrówek.

Małdyty - wieś w Polsce położona nad jeziorem Sambród. Znajduje się tam 21 jezior o łącznej powierzchni 1050 ha. Najatrakcyjniejsze tereny znajdują się w części północno-wschodniej gminy Małdyty, przez którą przebiega kanał Elbląski. Znajdziemy tu także największe kompleksy leśne oraz trzy rezerwaty przyrody.

Jezioro Ruda Woda - długie jezioro, rynnowe położone koło wsi Szymonówko o dobrze rozwiniętej linii brzegowej z licznymi głęboczkami i kilkoma małymi wysepkami. Brzegi w większości są strome i wysokie, otoczone lasami, polami i łąkami. Dzięki spokojnej i malowniczej okolicy rejsy na skuterach wodnych zyskują na atrakcyjności.

 

 Jezioro Ilińsk - jezioro w obrębie Pojezierza Iławskiego, na północny wschód od wsi Miłomłyn. Powierzchnia 235 ha, długość 5,8 km, szerokość 1 km, głębokość do 27 m. Linia brzegowa jest dobrze rozwinięta, z licznymi głęboko wcinającymi się w ląd zatokami. Brzegi na ogół płaskie, porośnięte lasami. Przez jezioro prowadzi szlak żeglugowy Kanału Ostródzko - Elbląskiego.

Ostróda - nazywana niegdyś Perłą Mazur. Miasto położone nad  pięcioma, malownicznymi jeziorami, z których największe - Drwęckie, ma świetnie zagospodarowany brzeg umożliwiający przyjemny wypoczynek i romantyczne spacery na molo w kształcie litery "L". Ostróda jest znaczącym centrum turystycznym odwiedzanym przez turystów polskich jak  i zagranicznych. Bogaty krajobraz jezior, otoczonych wzgórzami morenowymi i urokliwymi lasami jest wspaniałym miejscem wypoczynku na skuterach wodnych.


Wyprawa skuterami wodnymi obejmuje:

  • szkolenie z obsługi skuteru wodnego

  • samodzielne prowadzenie skuteru

  • opracowanie programu wyprawy z ciekawą trasy

  • profesjonalną odzież termiczną

  • kamizelki asekuracyjne i kaski

  • ubezpieczenie NNW

  • fotorelację z wyprawy

  • materiał video z przebiegu rejsu

  • transport rzeczy osobistych podczas rejsu

  • transport powrotny na miejsce rozpoczęcia rejsu


Na życzenie klienta dodatkowe atrakcje - narciarstwo wodne, kitesurfing, wakeboarding, parasailing, dmuchany banan, dmuchane koło!

Zamawiam

Baner