PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Skutery wodne Jeziora Augustowskie

Skutery wodne Jeziora Augustowskie

Skutery wodne i najpiękniejsze polskie jeziora otoczone puszczą to wspaniałe połączenie na całodniowy rejs. Szlak wyprawy jest niezwykle urozmaicony. Zaczynamy w Augustowie i kolejno przez Jeziora Niecko, Białe, Studzieniczne, dalej Kanałem Augustowskim aż Jeziora Mikaszewo.

Program rejsu:

9.00- szkolenie z obsługi skuteru i start z Augustowa
12.00- pokonujemy zabytkowe śluzy na Kanale Augustowskim: Przewięź, Swobodę, Gorczycę i Paniewo, Perkuć
13.00- lunch w przerwie rejsu
18.00- zakończenie rejsu

Augustów - miasto nad rzeką Nettą założone przez króla Zygmunta Augusta. Otoczone Puszczą Augustowską i licznymi jeziorami. Uznawane za stolicę sportów wodnych i turystyki aktywnej, dlatego jest atrakcyjnym miejscem do organizacji wypraw skuterami wodnymi. Malownicze szlaki Puszczy Augustowskiej zapewniają niezapomniane przeżycia miłośnikom przyrody. Wieczorami ogromną popularnością cieszy się Rynek Zygmunta Augusta, po dniu pełnym atrakcji można tu odpocząć w licznych ogródkach kawiarnianych i barach.

Kanał Augustowski - należy do najbardziej cennych i popularnych zabytków polskiej kultury technicznej. Jest częścią Szlaku Batorego, łączy dopływ Narwi i Biebrzę z Niemnem. Wykorzystuje obniżenie rynnowe, tworzące pasmo jezior augustowskich oraz doliny rzek - Netty i Czarnej Hańczy. Ma długość 110 km, a w Polsce 80 km. Różnica poziomu wód to blisko 55m, dlatego wybudowano aż 18 śluz komorowych.

Jezioro Necko - najpopularniejsze jezioro Augustowa, jest ono zbiornikiem rynnowym. Jego brzegi porastają lasem i obfitują w piaszczyste plaże. Na jeziorze umiejscowiony jest wyciąg nart wodnych. W lesie wokół jeziora można odnaleźć pozostałości okopów z czasów II wojny światowej.

 

Jezioro Białe - to piaszczyste brzegi i czysta woda. Ciekawym zjawiskiem jest to, że woda przybiera w dni pochmurne kolor biały, a w słoneczne zielonkawy. Nad zachodnim brzegiem jeziora na półwyspie Pień stoi zabytkowy budynek z 1935 r., w którym przed 1939 mieścił Oficerski Yacht Club. Na półwyspie Dąbek znajduje się tablica pamiątkowa, poświęcona 500 radzieckim jeńcom zamordowanym w czasie II wojny światowej. W pobliżu stoi drewniany budynek, tzw. Willa Prezydenta, w dwudziestoleciu międzywojennym siedziba Yacht-Klubu Rzeczypospolitej Polskiej, w którym wypoczywał m.in. prezydent Ignacy Mościcki.

Jezioro Studzieniczne - położone jest obok miejscowości Studzieniczna, w której zwiedzić możemy sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Nazwa jeziora jak i sanktuarium pochodzi od studni, która według legendy i wierzeń zawiera cudowną wodę uzdrawiającą choroby oczu. Sanktuarium jest związane z objawieniami Matki Boskiej, które miały miejsce w XVIII w. Okolica jeziora cicha i idealna do wypoczynku. Znajduje się w granicach Obszaru Chronionego Krajobrazu "Puszcza i Jeziora Augustowskie".


Jezioro Paniewo - to charakterystyczne jezioro o prawie regularnie owalnym kształcie. Od strony zachodniej łączy się poprzez sztuczny kanał z Jeziorem Orlewo, od strony wschodniej z Jeziorem Krzywe. Jego brzegi w dużej części porośnięte są lasami Puszczy Augustowskiej. To małe i płytkie jezioro charakteryzuje się ciepłą wodą, piaszczystymi plażami oraz, ze względu na otoczenie lasem, bezwietrznym klimatem.

Jezioro Krzywe - jego brzegi w północnej części są zabagnione, w południowej - wysokie i suche. Na całej swej długości (1 km) otoczone jest lasem. Na wschodzie łączy się z jeziorem Mikaszewo, na zachodzie z jeziorem Paniewo. Dla zachowania szczególnych walorów przyrodniczych jezioro zostało dodatkowo objęte strefą ciszy.

Jezioro Mikaszewo - położone jest między dwoma śluzami: śluzą Perkuć, która łączy je z Jeziorem Krzywe i śluzą Mikaszówka tworzącą połączenie ze "Stawem Sosnówka".


Wyprawa skuterami wodnymi obejmuje:

  • szkolenie z obsługi skuteru wodnego

  • samodzielne prowadzenie skuteru

  • opracowanie programu wyprawy z ciekawą trasy

  • profesjonalną odzież termiczną

  • kamizelki asekuracyjne i kaski

  • ubezpieczenie NNW

  • fotorelację z wyprawy

  • materiał video z przebiegu rejsu

  • transport rzeczy osobistych podczas rejsu

  • transport powrotny na miejsce rozpoczęcia rejsu


Na życzenie klienta dodatkowe atrakcje - narciarstwo wodne, wakeboarding, parasailing, dmuchany banan, dmuchane koło!

Zamawiam

Baner