PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Rafting


Rafting to spływ przy użyciu niezatapialnych pontonów lub kajaków w dół rwącej, górskiej rzeki. Odbywa on się pod okiem doświadczonego skipera, sterującego pontonem. W czasie spływu pokonuje się przełomy, ale niekoniecznie muszą to być od razu wodospady – najważniejsze jest odpowiednie dobranie rzeki do umiejętności członków załogi oraz oczywiście dobra koordynacja między nimi.

W rejonie Alp Delfinackich istnieje wiele miejsc przystosowanych do uprawiania raftingu, w tym kilka rzek szczególnie dobrze nadających się na pierwsze pociągnięcia wiosłem.

Rafting to popularna forma rozrywki i ekstremalnych przeżyć, to wspaniała zabawa dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił na górskiej rzece ze sporą dawką adrenaliny. Jest też świetną okazją do współdziałania i integracji pracowników podczas imprez firmowych.

Termin: kwiecień - październik
Nasze spoty: Słowenia, Czechy, Słowacja, Czarnogóra, Ukraina, Rumunia, Austria, USA

 

PRZYKŁADOWE SPŁYWY NA UKRAINIE:

SPŁYW DNIESTREM


Spływ raftingowe rzeką Dniestr pomiędzy wysokimi, zalesionymi brzegami, na łonie dzikiej przyrody i absolutnej ciszy stanowi niesamowitą przygodę. Jest to niepowtarzalna okazja by odpocząć od zgiełku współczesnego życia. Wyprawa tego rodzaju może być doskonałym sposobem na aktywne spędzenie czasu w gronie rodziny, znajomych czy podczas wyjazdu integracyjnego

Miejscem raftingu jest kanion Dniestru - jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Jest on jednocześnie jednym z największych kanionów w Europie z fantastycznymi zakrętami rzeki, stanowiącymi niezwykle malowniczą trasę spływu. Płynąc wzdłuż kanionu podziwiać można zielone wzgórza pokryte lasem na przemian ze skalistymi klifami i stromymi wąwozami. Na zboczach dostrzec można liczne wodospady, jaskinie, klasztory jaskiniowe czy ruiny zamków.

Najpiękniejsza część kanionu zaczyna się po wsi Łuka a kończy się w pobliżu miasta Żaliszczyki. Na uczetników czeka tam bajkowa sceneria w postaci zalesionych, często skalistych i malowniczych brzegów rzeki  Dniestr.


Twierdza w Chocimiu – fortyfikacja w na Ukrainie, usytuowana na wysokim, skalistym brzegu Dniestru w obwodzie czerniowieckim. Budowa fortecy rozpoczęła się w 1325, a prace nad nią trwały do 1380 roku. Budowla zaliczana jest do siedmiu cudów Ukrainy. Na przestrzeni wieków forteca ta ulegała licznym rozbudowom, a także poddawana wielokrotnym rekonstrukcjom przez nowych właścicieli tych ziem.

 

SPŁYW ZBRUCZEM

Spływ raftingowy po rzece Zbrucz to cudowna przygoda dla miłośników mocnych wrażeń oraz lubiących kontakt z przyrodą. Dolina rzeki to także bezkresne, żyzne stepy, na których obozowali niegdyś irańscy Scytowie i Sarmaci, tureccy Pieczyngowie, Chazarzy, Awarowie i Madziarzy oraz Słowianie. Turystów przyciąga w te tereny naturalna, nieujarzmiona przyroda oraz znaki żywej historii.

Podole to kraina urzekająca pięknem krajobrazów, dziką przyrodą, pełna ruin starych zamków i opuszczonych kościołów. Zbrucz to rzeka, która niegdyś była granicą Turcji i Polski.

Płynąc wzdłuż Zbrucza spotkać można stare forty oraz zabytki kultury chrześcijańskiej, prawosławnej, muzułmańskiej i żydowskiej. Spływ zaczyna się w mieście Satanow, początkowo szeroką doliną, później wąską wśród wapiennych skał. W czasie rejsu odwiedzić można jaskinie, pozostałości zamków, fortec.

Skalne brzegi w okolicach miasta Skala Podolska umożliwiają organizację wspinaczkę extreme. Od ujścia Zbrucza zaczyna się zbiornik Nowodnistrowskiej tamy. Podróż kończy się pod murami twierdzy Chocim. Najpiękniejszy czas na spływ to przełom kwietnia i maja gdy kwitną okoliczne ogrody. 

U ujścia Zbrucza do Dniestru z polecenia Jana III Sobieskiego zbudowano Okopy Świętej Trójcy – znane z dramatu Zygmunta Krasińskiego pt. "Nie-Boska komedia". W 1848 r. w pobliżu wsi Liczkowce koło Husiatyna z rzeki Zbrucz wyłowiono sławny posąg Świętowita.

Satanów znajduje się nad zakolami rzeki Zbrucz, w jej górnym biegu, w pobliżu pagórków Miodoborów, zwanych niegdyś „Podolską Szwajcarią” - obecnie to ukraiński Park Narodowy „Podolskie Tołtry”. Satanow leży na dawnym szlaku handlowym wiodącym ze wschodniego Podola do Lwowa, dlatego też powstał tu potężny zamek warowania, którego zadaniem było bronić okoliczne tereny przed atakami Tatarów. Wielokrotnie odbywały się tu jarmarki przyciągające kupców z odległych krain. Właścicielami zamku byli Sieniawscy, Czartoryscy, Lubomirscyi Potoccy.

 

SPŁYW CZEREMOSZ

Spływ pontonami lub kataraftami po Czeremoszu - rzeka w zachodniej Ukrainie płynąca przez Karpaty Wschodnie.  Obszar rzeki Czeremosz to tysiące strumyków ściekających po górskich stokach, skalne wyskie brzegi, niepowtarzalna przyroda. Urok tworzą także mieszkańcy tego regionu - huculi, bardzo gościnni i otwarci.

Czeremosz to rzeka na zachodniej Ukrainie, w Karpatach Wschodnich. Nazwa rzeki często pojawia się w kulturze ludowej, w szczególności w odniesieniu do tradycji huculskiej. Rzeka powstaje z połączenia Białego Czeremoszu, płynie przez Połoniny Hryniawskie, Beskidy Pokucko-Bukowińskie i Wschodnie Podkarpacie, a do Prutu uchodzi w miejscowości Niepołokowce. Na Czeremoszu są liczne progi, a w jego dolinie znajdują się źródła mineralne. Rzeka jest wykorzystywana do spławu drewna. W latach 1919-1939 Czeremosz był rzeką graniczną między Polską i Rumunią. Ważniejsze miejscowości nad Czeremoszem: Wyżnica, Kuty, Waszkowce, Niepołokowce.


SPŁYW POŁUDNIOWY BUG

Spływ Południowym Bugiem to najlepsza rozrywka dla turystów przebywających w okolicach Kijowa. Rzeka Bug to trzecia co do długości rzeka Ukrainy. Południowy Bug płynie równolegle do Dniestru, dzieląc Ukrainę jakby na dwie połowy. Bug jest większy od Dniestru, kończy swój bieg w Morzu Czarnym w pobliżu Odessy. Lasostepy i stepy z ciepłym klimatem, ciekawą zabudową architektoniczną, przyrodą niezepsutą przez człowieka pobudzają wyobrażnie podróżników. Niesamowite krajobrazy, skaliste brzegi czekają na turystów chcących wypoczywać w cichy, ale aktywnie.


SPŁYW STRYJEM

Spływ raftingiem w Karpatach rzeką Stryj to ekstremalna przygoda z atrakcyjnymi górskimi widokami, licznymi progami i bystrym nurtem. Tereny wzdłuż Stryju to ciekawe miejsca historyczne np. klasztor jaskiniowy w wiosce Rozhirche.

Rzeka Stryj jest górską rzeką w regionie lwowskim. Źródło rzeki Stryj znajduje się na zachodnim zboczu Javorníky w Karpatach. Dolina rzeki Stryj posiada niesamowite zabytki przyrody. Brzegi rzeki Stryj są głównie leśne, na których znajdują się liczne osady. Nad rzeką Stryj jest kilka ważniejszych miast: Turka, Stryj, Żydaczew.

Najbardziej popularne trasy spływów wiodą z okolic wsi Mezhybrody do wioski Rozhirche lub Stynawa Dolna.

W zależności od preferencji klienta organizujemy spływy od jednego do kilku dni z możliwością gościny w restauracjach z tradycyjną kuchnią ukraińską.

 

 

Wyprawy spływowe łączymy często z wyprawami samochodami terenowymi, quadami, wspinaczką i zajeciami linowymi.

Baner