PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Parasailing

Parasailig. Parasail wiatrowy spadochron holowany jest atrakcją powszechnie spotykaną w nadmorskich kurortach basenu morza śródziemnego, gdzie wykorzystywany jest on do widokowych lotów nad wodą. Jako pojazd holujący wykorzystujemy motorówki, riby i skutery wodne. Proponujemy naszym klientom loty parasailem również nad ziemią, gdzie siłę pociągową zapewnia samochód terenowy, quad lub zimą skuter śnieżny a lot odbywa się na wysokości ok 40m -100m czyli trochę wyżej niż przeciętny wieżowiec. Atrakcję możemy zorganizować w dowolnym miejscu, a jedyne co jest potrzebne to otwarta przestrzeń bez drzew typu łąka, stare lotnisko czy zamarznięte jezioro. Wyjątkowych wrażeń dostarcza lot parasailem nad piaskami pustyni błędowskiej oraz nad Wisłą z panoramą Kazimierza Dolnego.

Dostępność: cały rok

 

Istnieje wiele scenariuszy zabawy.

 
Konkurencja może się odbyć w terenie o stosunkowo dużych otwartych płaskich powierzchniach, dopuszczalne jest niewielkie nachylenie oraz na akwenach wodnych.
 

Oto kilka propozycji:

Jako holownik wykorzystywany jest quad, skuter śnieżny, jeep, motorowka lub skuter wodny.

W celach zapewnienia 100% bezpieczeństwa holujemy osobę tylko w jednym kierunku. Po wylądowaniu osoba holowana wraz ze spadochronem zostaje przetransportowana drogą lądową na miejsce startu.

Do lotów amatorskich wykorzystujemy krótką 50 metrową linę, która pozwala unieść się na wysokość 20- 30 metrów.

W przypadku kiedy holownikiem jest duży samochód uczestnicy mogą siedzieć w środku, filmować, robić zdjęcia itp.
 
 

Zadania scenariuszowe
 
Jeśli grupy liczą sobie  8 – 10 osobowe, do zabawy można zaprosić wszystkich jednocześnie. 

  • Pod okiem instruktora wszyscy przygotowują spadochron do startu, następnie holują uczestnika siłą własnych mięśni.
     
  • Celem może być uniesienie się kolejno wszystkich członków grupy lub lądowanie w wyznaczonym punkcie.
     
  • Jeśli mamy do dyspozycji mało czasu  zadaniem może być przetransportowanie drogą powietrzną  jak największej ilości osób w wyznaczone miejsce lub przetransportowanie jakiegoś przedmiotu i precyzyjne lądowanie w kole o określonej średnicy.
     
  • W scenariuszach pościgowych lub poszukiwawczych grupa unosi na spadochronie jednego zwiadowcę, którego zadaniem jest np. odczytanie drogowskazu widocznego tylko z lotu ptaka (np. strzałka wskazująca kierunek dalszego marszu) lub odnalezienie punktu z kolejną konkurencją.

 

Zapraszamy na Parasailing w Kazimierzu Dolnym, Janowcu, na Helu ale także w wielu innych ciekawych miejscach.

Baner