PRZYGODA NA WODZIE
WATEREVENT.PL

slider slider slider slider slider

Hydrospeed

Hydrospeed jest stosunkowo nową formą wodnego szaleństwa. Jest to spływ górską rzeką, podczas którego jedynym wyposażeniem hydronauty jest piankowa deska oraz płetwy. Kombinezon z grubej pianki powinien jednak ochronić nas przed skutkami bliskiego spotkania z kamienistym podłożem.

Bezpośredni kontakt z wodnym żywiołem oraz nieustanna walka o utrzymanie się na powierzchni na pewno przysporzą wam mocnych i niezapomnianych wrażeń. W rzekach o umiarkowanym spadku nie jest to jednak sport ekstremalny – wszyscy mogą spróbować swoich sił, pod warunkiem że są ogólnie sprawni i umieją pływać.

Termin: kwiecień - październik
Nasze spoty: Słowenia, Czechy, Słowacja, Czarnogóra, Ukraina, Rumunia, Austria

 

 

 HYDROSPEED to nowa, ekscytująca forma sportu ekstremalnego polegającego na spływie rwącą rzeką na desce z wytrzymałych materiałów. Osoba płynąca ubrana jest w piankowy kostium chroniący skórę przed niską temperaturą górskiej wody ale także posiada usztywnienia w okolicach kolan i łokcimające na celu ochronę tych szczególnie narażonych punktów ciala. Oprócz tego posiada kask, kamizelkę asekuracyjną, rękawiczki i trzyma się specjalnych uchwytów na desce. Deska nie osłania całego ciala dlatego trzeba manewrować płetwami na goach by uniknąć obrażeń w zderzeniu z podwodnymi głazami. 
Osobom, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z tym rodzajem sportu, pomaga instruktor płynący w łodzi. Wskazuje on uczestnikom bezpieczną trasę i w razie potrzeby udziela pomocy.
 
 
 
 
  
Deska do hydrospeedu posiada wyprofilowany kształt z dwoma uchwytami na ręce, jej dlugośc wynosi około 1 metra, szerokość 65 centymetrów i waży w granicach 10 kilogramów.
Zadaniem deski jest utrzymanie uczestnika na powierzchni wody ale także ochrona ciała przed obrażeniami.
 
Umiejętności, które powinien posiadać uczestnik tego typu spływu to głównie dobra kondycja fizyczna i umiejętność pływania ale także odwaga.
Baner